DEAŞ elektrik hatlarına sabotaj düzenledi

Terör örgütü DEAŞ, Irak'ın kuzeyindeki Kerkük ile diğer kentler arasındaki yüksek gerilim hatlarına sabotaj düzenlendi. Bölgede 18 saati bulan elektrik kesintilerinin yaşanmasına neden olan DEAŞ'ın amacının halkı hükümete karşı kışkırtmak olduğu belirtildi.

DEAŞ elektrik hatlarına sabotaj düzenledi
07 Ağustos 2018 Salı 11:02

Terör örgütü DEAŞ'ın, Irak'ın kuzeyindeki Kerkük ile diğer kentler arasındaki yüksek gerilim hatlarına yönelik sabotajları nedeniyle bölgede 18 saati bulan elektrik kesintilerinin yaşandığı belirtildi.

Kerkük Elektrik Dağıtım Şirketi Müdürü Yalçın Mehdi, basına yaptığı açıklamada, DEAŞ militanlarının son bir haftadır hemen hemen her gün yüksek gelirim hatlarına sabotaj düzenlediğini söyledi.

'Vatandaşı kışkırtıyorlar'

Kerkük'te bulunan üç önemli elektrik santralinden diğer kentlere giden elektriği taşıyan yüksek gerilim hatlarının hedef alındığına dikkati çeken Mehdi, terör örgütü DEAŞ'ın elektrik hatlarını hedef alarak vatandaşı hükümete karşı kışkırttığını kaydetti.

Kerkük ile Diyala, Salahattin ve Musul arasındaki gerilim hatlarının saldırılara maruz kaldığını aktaran Mehdi, tahrip edilen her bir hattın onarımının birkaç gün sürdüğünü ve bu nedenle Kerkük'te 18 saat süren kesintiler yaşandığını ifade etti.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×