Doğu bölgeler için sağanak uyarısı

- Doğu Anadolu ve Güneydoğu Anadolu bölgeleri ile Doğu Akdeniz'in iç kesimlerinde, gelecek hafta boyunca mevzi sağanak ve gök gürültülü sağanağın etkili olması bekleniyor

Google Haberlere Abone ol

ANKARA (AA) - Doğu bölgelerinde gelecek hafta boyunca mevzi sağanak ve gök gürültülü sağanağın etkili olacağı tahmin ediliyor.

Meteoroloji Genel Müdürlüğünden yapılan açıklamada, yurdun yüksek basınç merkezi ile sıcak havanın etkisi altında olduğu, hava sıcaklıklarının yurt genelinde mevsim normallerinin 4-7 derece üzerinde seyrettiği belirtildi.

Bu hafta sonu ve gelecek hafta boyunca, Doğu Anadolu ve Güneydoğu Anadolu bölgeleri ile Doğu Akdeniz'in iç kesimlerinde, mevzi sağanak ve gök gürültülü sağanak şeklindeki kararsızlık yağışlarının etkili olacağı ifade edildi.

Yurt genelinde mevsim normallerinin üzerinde seyreden hava sıcaklıkların hafta sonunda, doğu bölgeleri ile Karadeniz'in kıyı kesiminde azalarak mevsim normalleri civarında seyredeceği, diğer yerlerde mevsim normalleri üzerinde seyretmeye devam edeceği kaydedildi.

Yorumlar