Çin’de bisikletlere üst geçit

- Çin'de üst geçit şeklinde bisiklet yolu inşa edildi - Uzunluğu 7,6 kilometreyi bulan bisiklet yolu doğa dostu ulaşımı teşvik etmeyi amaçlıyor

Google Haberlere Abone ol
Çin’de bisikletlere üst geçit

PEKİN (AA) - Çin’in güneyinde bulunan Fucien eyaletinde bisikletler için 7,6 kilometre uzunluğunda üst geçit inşa edildi.

China Daily gazetesinin eyaletin Şiamın Kenti Kamu Bisiklet İdaresine dayandırdığı haberine göre, doğa dostu ulaşımı teşvik etmek için yapılan üst geçit 6.30-22.30 saatleri arasında hizmet verecek.

Haberde, Şiamın’daki aynı anda yüzlerce bisiklet kullanıcısına hizmet vermesi planlanan üst geçidin 7,6 kilometre uzunluğunda olduğu kaydedildi.

Yerden birkaç metre yükseklikteki bisiklet yolunda sürücüler için 11 girişin bulunduğu belirtilen haberde, üst geçidin 2 metro istasyonu ve 11 otobüs durağı ile bağlantısı olduğu vurgulandı.

Kenarlarında bisiklet sürücülerinin güvenliği için 1,3 metre yüksekliğinde demir parmaklıklara sahip üst geçitte ayrıca, sürücülerin akşam saatlerinde de güvenle yolculuk etmesini sağlamak üzere 30 bin lamba yer alıyor.

Haberde gidiş ve dönüş olmak üzere, çift şeritli inşa edilen yolda bisikletler için park alanlarının da bulunduğu ifade edildi.Yorumlar