Brezilya'da Pele'nin oğluna tutuklama talebi

RIO DE JANEIRO (AA) - Brezilya'da eski futbolcu Pele'nin oğlu "Edinho" lakaplı Edson Cholbi do Nascimento hakkında tutuklama kararı çıktı. Sao Paulo eyalet...

Google Haberlere Abone ol
Brezilya'da Pele'nin oğluna tutuklama talebi

RIO DE JANEIRO (AA) - Brezilya'da eski futbolcu Pele'nin oğlu "Edinho" lakaplı Edson Cholbi do Nascimento hakkında tutuklama kararı çıktı.

Sao Paulo eyalet mahkemesi, Edinho hakkında uyuşturucu kaçakçılığı ve kara para aklama suçlamasıyla tutuklama kararı verdi.

Hakkında 2014'teki davanın temyiz duruşmasını da görüşen mahkeme, Edinho'nun 33 yıllık hapis cezasının 12 yıla indirilmesi kararlaştırdı.

Pele, karar hakkında herhangi bir yorumda bulunmayı reddetti.

Aktif futbolu bıraktıktan sonra babasının eski takımı Santos'ta kaleci antrenörlüğü ve yardımcı antrenörlük yapan Edinho, 2005 yılında ilk kez tutuklandığında uyuşturucu bağımlısı olduğunu itiraf etmiş ancak uyuşturucu ticareti yapmadığını savunmuştu.

Uyuşturucudan elde ettiği parayı aklamak suçundan aldığı 33 yıllık hapis cezasına itiraz eden Edinho'nun, bir üst mahkeme tarafından, temyiz yolu açık olmak üzere, itirazı reddedilerek tutuklanmasına karar verilmişti.

Yorumlar