INSTAGRAM hesap silme, hesap kapatma ve hesap dondurma nasıl yapılır?

İnstagramda hesap silme, instagram hesap dondurma ve instagram hesabı kapatma işlemleri konusunda kullanıcılar büyük sorunlar yaşıyor. Instagram hesap dondurma işlemi için detayları haberimizde bulabilirsiniz. Geçici olarak instagram hesap dondurma yani devre dışı bırakmak istiyorsanız "geçici hesap kapama" özelliğini aktif etmeniz gerekmektedir. Instagram dondurma linki ve Instagram hesap geçici kapatma işlemi nasıl yapılır? işlemlerini sizin için derledik. Instagram hesabınızı geri yükleme işlemlerini de anlatımla haberimizde bulabilirsiniz.

INSTAGRAM hesap silme, hesap kapatma ve hesap dondurma nasıl yapılır?
15 Şubat 2019 Cuma 12:25

İnstagram hesap silme, hesap kapatma ya da hesap dondurma işlemleri, instagram kullanıcılarının en çok sorun yaşadığı konular arasında yer alıyor. İnstagram'da daha önce açtığınız ancak şimdi silmek istediğiniz bir hesabınız varsa öncelikle bunun için önemli bilgilerinizin aklınızda olması gerekiyor. Hesabınızı silmeye gerek kalmadan profilinizi ve yayınlarınızı başkalarının görüntülemesini engelleyerek instagram hesabınızı geçici olarak nasıl çevrimdışı bırakabilirsiniz?

Bu, işlem başka birinin kullanıcı adınızı almasını önler ve hesabınızı geri yüklemeye karar verdiğinizde fotoğraflarınızı veya videolarınızı yedeklemeye işlemi yapmanıza gerek kalmaz. Instagram hesabınızı, Instagram uygulamasından geçici olarak devre dışı bırakamazsınız.

INSTAGRAM HESAP SİLME, KAPATMA

Öncelikle yukarıda da belirttiğimiz gibi Instagram hesap silme işlemi cep telefonuna yüklediğiniz uygulamalar üzerinden gerçekleşmiyor. Bunun için sosyal paylaşım ağının web internet sitesine giriş yapmanız gerekiyor.

Bunun için şu işlemleri yapabilirsiniz;

Hızlı özet

1. https://www.instagram.com/ adresine gidin . 
2. Profil simgesini tıklayın. 
3. Profili Düzenle'yi tıklayın . 
4. Hesabımı geçici olarak devre dışı bırak'ı tıklayın . 
5. Hesabınızın devre dışı bırakılması için bir neden seçin. 
6. Instagram şifrenizi girin. 
7. Geçici Olarak Devre Dışı Bırak Hesabı'nı ve ardından Tamam'ı tıklatın .

Instagram kullanmaktan artık sıkıldıysanız Instagram linki : www.instagram.com/accounts/remove/request/permanent/ Bu link üzerinden hesabınızı kalıcı olarak silebilirsiniz

1- INSTAGRAM HESAP DONDURMA

Instagram web sitesine gidin. Şurada bulunur https://www.instagram.com/ . Eğer zaten Instagram'da giriş yapmışsanız, bu sizi Instagram giriş sayfanıza götürecektir.
Giriş yapmıyorsanız , sayfanın en altındaki Giriş yap'ı tıklayın, kullanıcı adınızı ve şifrenizi girin ve Giriş yap'ı tıklayın .

Profil simgesini tıklayın. Bu, sayfanın sağ üst köşesindeki kişi şeklindeki simgedir.

Profili Düzenle'yi tıklayın . Sayfanızın en üstünde, kullanıcı adınızın doğru.

Aşağı kaydırın ve Hesabımı geçici olarak devre dışı bırak'ı tıklayın . Bu bağlantıyı "Profili Düzenle" sayfasının sağ tarafında göreceksiniz.

Hesabınızın devre dışı bırakılması için bir neden belirtin. Bunu yapmak için "Neden hesabınızı neden devre dışı bırakıyorsunuz?" Kutusunun sağındaki kutuyu tıklayın. başlığı ve ardından bir nedeni tıklayın.

Instagram şifrenizi girin. Bunu, "Devam etmek için lütfen şifrenizi tekrar girin" metninin sağındaki kutuda yapacaksınız.

Hesabı Geçici Olarak Devre Dışı Bırak'ı tıklayın . Bu düğme sayfanın altında.

İstendiğinde Tamam'ı tıklayın .

Bunu yapmak, hesabınızı devre dışı bırakarak, bağlı cihazlarınızın hepsinde sizi oturum dışında bırakmanızı sağlar.

2  - INSTAGRAM HESAP GERİ YÜKLEME

Instagram'a giriş yapın.

Kullanıcı adınızı ve şifrenizi kullanarak Instagram hesabınıza giriş yapın ve hesabınız daha önce olduğu gibi yeniden etkinleştirilecek.

Instagram'in web sitesinde oturum açtıysanız, yine de her bir cihazınıza giriş yapmanız gerekir.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×