Bıçak bileyicilerinin Bayram mesaisi

Kurban Bayramına sayılı günler kala bıçak bileyicileri yoğun mesai yapıyor.Yaklaşan Kurban Bayramı öncesi Iğdır’da kurban kesecek vatandaşlar, evde bulunan eski bıçaklarını biletiyor.Iğdır merkez Şube Sokakta bıçak bileyiciliği yapan...

Google Haberlere Abone ol

Kurban Bayramına sayılı günler kala bıçak bileyicileri yoğun mesai yapıyor.

Yaklaşan Kurban Bayramı öncesi Iğdır’da kurban kesecek vatandaşlar, evde bulunan eski bıçaklarını biletiyor.

Iğdır merkez Şube Sokakta bıçak bileyiciliği yapan esnaf Müslüm Karasu, yaklaşan kurban bayramı dolayısıyla işlerinin arttığını belirterek yoğun mesai harcadıklarını söyledi. Karasu, “Müşterilerimiz var olan eski bıçaklarının ağızlarını yaptırıyorlar. Yeni bıçak, satır ve kurban için gerekli ihtiyaçlarını gideriyorlar. Bununla beraber işlerimiz biraz hareketli. Genelde eski bıçaklarını biletiyorlar ama ihtiyaçları doğrultusunda yeni bıçaklarında satışı oluyor” dedi.

Bıçaklarını bileten Fikret Karaduman isimli vatandaş ise, eski bıçakların daha sağlam ve iyi olduğuna dikkat çekti. Karaduman, “Kurban Bayramı dolayısıyla bıçaklarımızı biletmek için getirdik. Sonra kurbanımızı keseceğiz inşallah . Evde bulunan eski bıçaklarımızı getirdik çünkü eskiler daha sağlam oluyor” şeklinde konuştu.

Yorumlar