Beş çocuğunu aynı hastalıktan kaybeden aile yardım bekliyor

Bursa'da daha önce 5 çocuğunu ikişer yıl arayla akciğer yetmezliğinden kaybeden 5 yaşındaki Biret Harman ve 50 yaşındaki Emsal Harman, aynı hastalığa yakalanan dokuz yaşındaki çocukları Ömer Faruk Harman'ın tedavisi için yardım bekliyor.

Google Haberlere Abone ol

Bursa'nın İnegöl ilçesinde yaşayan Biret ve Emsal Harman çiftinin 5 çocuğu, akciğer yetmezliği sebebiyle 2'şer yıl arayla hayatını kaybetti. 5 kez evlat acısı yaşayan çiftin çocukları Ömer Faruk Harman da akciğer yetmezliği hastalığına yakalandı.

YARDIM BEKLİYORLAR

Bir süredir İnegöl Devlet Hastanesi'nde tedavi gören Ömer Faruk Harman'ın hastalığını yenebilmesi için steril bir ortamda yaşaması gerektiği belirtildi.

İnşaatlarda gündelik olarak çalıştığını belirten baba Biret Harman, altıncı kez evlat acısı yaşamamak için yardım eli beklediğini söyledi. Biret Harman, ''Aileme bakabilmek için inşaatlarda çalışıyorum. Hem çalışıyorum hem de hasta olan oğluma bakmaya çalışıyorum. Onun bu hastalıkla mücadele vermesi için temiz bir eve ihtiyacı var. Hayırseverlerden bu konuda destek bekliyoruz.'' dedi.

BEŞ KEZ EVLAT ACISI YAŞADIM

Zor şartlarda yaşam mücadelesi verdiklerini söyleyen Harman, şu şekilde açıklamada bulundu:

''10 çocuğum dünyaya geldi. 5 çocuğum, 2’şer yıl aralıklarla akciğer yetmezliğinden hayatını kaybetti. 9 yaşındaki oğlum Ömer Faruk Harman da aynı hastalığa yakalandı. Gezmediğimiz hastane kalmadı. Evlat acısını 5 kez yaşadım. Tedavisi için şuan oturduğumuz ev uygun değil. Devletimizden bir ev istiyoruz. Gece uyurken, Ömer’in küçük dili boğazına kaçıyor ve nefes alamıyor. Bu yüzden nöbet tutuyorum. Ayda 3-4 gün iş bulunca inşaatlara çalışmaya gidiyorum. 9 yaşındaki çocuğumu kaybetmek istemiyorum. Ömer 16 kilogram ağırlığında. Kilosu da çok düşük.''

Hastalıkla mücadele eden Ömer Faruk Harman ise, ''Ben iyileşip okula gitmek istiyorum. Oyun oynamak istiyorum” diyerek gözyaşlarına hakim olamadı.

Yorumlar