Beko perakende atağını İzmir ile sürdürüyor

- Beko, İzmir’de açtığı 6 konsept mağaza ile perakende atağını sürdürdü

Google Haberlere Abone ol
Beko perakende atağını İzmir ile sürdürüyor

İSTANBUL (AA) - Beko, perakende atağını İzmir’de açtığı 6 konsept mağazayla sürdürdü.

Beko açıklamasına göre, şirket, 28 Ekim-1 Kasım'da İzmir’de Menemen, Çiğli, Karşıyaka ve Konak’ta 1, Menderes’te 2 olmak üzere toplam 6 yeni mağazasını hizmete soktu.

Beyaz eşyadan televizyona, bilgisayardan küçük ev aletlerine kadar birbirinden akıllı ürünlerin yer aldığı İzmir’deki yeni Beko mağazaları, kaliteli ve ulaşılabilir hizmet anlayışıyla tüketiciyle buluşuyor.

Geçtiğimiz günlerde Ankara’da 5 yeni mağaza açan ve 9 mağazasını yenileyen Beko, konsept mağazalarıyla dünyadaki farklı pazarlardaki tecrübesini Türk tüketicisiyle buluşturuyor. Mağazaları ziyaret eden tüketiciler ürünleri tecrübe etme fırsatı buluyor. Konsept mağazacılık anlayışıyla tasarlanan mağazalarda dijital görüntüleme alanlarının yanı sıra deneyim odaklı pişirme alanları da yer alıyor.


- "Her yıl mağazalarımızı yaklaşık 132 milyon müşterimiz ziyaret ediyor"


Beko’nun İzmir’deki mağazalarının açılışında konuşan Arçelik AŞ. Türkiye’den Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Can Dinçer, konsept mağazalarda tüketicilerin hayatlarını kolaylaştıracak bir dönüşüm yaşadığını kaydetti.

Dinçer, "En yenilikçi ve şık tasarımlı ürünlerimizi bir biri ardına açtığımız konsept mağazalarımızda tüketicilerimizin beğenisine sunuyoruz. Ürün gamımızı konsept mağazalarımız aracılığıyla ülkemizin dört bir yanına ulaştırmayı hedefliyoruz. Her yıl mağazalarımızı yaklaşık 132 milyon müşterimiz ziyaret ediyor. Büyük önem verdiğimiz dijital dönüşüm ve imza attığımız ilklerle bu rakamı 200 milyona çıkarmayı amaçlıyoruz." ifadelerini kullandı.

Beko mağazalarının açılışına Beko Türkiye Satış Direktörü Oğuzkan Şatıroğlu ve Beko Bölge Satış ve Pazarlama Yöneticileri de katıldı.

Açıklamada verilen bilgilere göre, Avrupa pazarında son 7 yılda en çok büyüyen marka olan Beko, solo beyaz eşya pazarında lider konumda bulunuyor.

İngiltere ve Polonya’da toplam pazarda lider, Fransa’da solo pazarın lideri olan Beko, Beşiktaş ve FC Barcelona’nın da resmi sponsoru.


Yorumlar