Bayram namazında savaşın bitmesi için dua ettiler

Suriyeli mülteciler, bayram namazında ülkelerinde savaşın son bulması için dua etti.

Google Haberlere Abone ol
Bayram namazında savaşın bitmesi için dua ettiler

Şanlıurfa’nın Akçakale ilçesindeki Süleyman Şah Konaklama Tesislerinde barınan Suriyeli mülteciler, bayram namazında ülkelerinde savaşın son bulması için dua etti.

Ülkelerinde çıkan iç savaştan dolayı Türkiye’ye sığınan ve Akçakale Süleyman Şah Konaklama Tesislerinde barınan Suriyeli mülteciler bayramı namazını çadırların arasında kıldı. Namaz öncesinde tekbir getirilerek, salavatı şerife okundu. Çadırların arasında saf tutan yaklaşık 2 bin kişi bayram namazı kıldı.

"Bayram namazını çok şükür bir İslam ülkesinde kılıyoruz"

Namazın ardından bayram hutbesi okuyan imam, "Bayram namazımızı çok şükür bir İslam ülkesinde kılıyoruz ancak yeterince bunun kıymetini hala anlayabilmiş değiliz. Birlik olalım, kardeş olalım ve birbirimizi sevelim. Müslümanlar olarak İslam’a yeterince sahip çıkamıyoruz. İslam’a sahip çıkamamanın faturasını ödemekteyiz. Bu hal devam ederse asla ülkemize dönemeyiz. Tekrar değerlerimize dönerek İslam kimliğimize dönmeliyiz. Bu dağınık ve kendimizden uzaklaşma bizleri darmadağın etmektedir. Kendimize gelelim ve İslam’a sahip çıkalım. Ey Allah’ın kulları kardeş olalım” ifadelerine yer verdi.

Ülkelerindeki savaşın son bulması için hep birlikte dua eden Suriyeli mülteciler, daha sonra birbirlerinin bayramlarını kutladı.

Yorumlar