Başkan Erdoğan Merkel ile Libya ve Suriye'yi görüştü

Gece yarısı bir görüşme gerçekleştiren Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Almanya Başbakanı Angela Merkel ikili ilişkilerin yanı sıra Suriye ve Libya'daki gelişmeleri ele aldı.

Google Haberlere Abone ol

Cumhurbaşkanlığı'ndan yapılan açıklamada, "Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan, Almanya Başbakanı Sayın Angela Merkel ile bir telefon görüşmesi gerçekleştirmiştir.

Görüşmede, Libya ve Suriye'deki gelişmeler değerlendirilmiş, ekonomi ve turizm başta olmak üzere ikili ilişkilerin geliştirilmesine yönelik adımlar ele alınmıştır. Sayın Cumhurbaşkanımız ve Sayın Merkel, Kovid-19 ile mücadelede ve salgın sonrası dönemde iş birliği yapılabilecek konuları da görüşmüşlerdir." denildi.

TRUMP İLE NAHYAN LİBYA'YI GÖRÜŞTÜ

Beyaz Saray Sözcü Yardımcısı Judd Deere, yaptığı yazılı açıklamada, Trump ve Al Nahyan'ın bugün bir telefon görüşmesi yaptığını belirtti. 

"İki lider, yabancı güçlerin çıkarılması ile Libya'da gerginliğin azaltılması da dahil birçok konuyu ele aldı." ifadesine yer verilen açıklamada, Trump ve El Nahyan'ın ABD ile BAE arasındaki stratejik ilişki ve ortaklığı da konuştuğu vurgulandı. 

Açıklamada ayrıca, Trump'ın görüşmede, BAE halkına yeni tip koronavirüs (Kovid-19) ile mücadeleleri için iyi dileklerini ilettiği aktarıldı. 

Trump, pazartesi günü Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron ve Mısır Cumhurbaşkanı Abdulfettah es-Sisi ile ayrı ayrı yaptığı telefon görüşmelerinde Libya meselesini ele almıştı. 

MAHİR ÜNAL'DAN NETFLİX AÇIKLAMASI

 

Yorumlar