Başkan Çoban’dan Kurban Bayramı mesajı

Kurban Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayınlayan Afyonkarahisar Belediye Başkanı Burhanettin Çoban, Tüm İslam Alemi’nin ve Afyonkarahisar halkının Kurban Bayramı’nı kutladı.Mesajında, bayramların iyilik ve güzelliklerin harmanlandığı,...

Google Haberlere Abone ol

Kurban Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayınlayan Afyonkarahisar Belediye Başkanı Burhanettin Çoban, Tüm İslam Alemi’nin ve Afyonkarahisar halkının Kurban Bayramı’nı kutladı.

Mesajında, bayramların iyilik ve güzelliklerin harmanlandığı, sevinç ve mutlulukların paylaşıldığı müstesna günler olduğunu vurgulayan Başkan Çoban, "Bayramlar, dini şuur ve duyguların gelişmesine, milli ve manevi değerlerin güçlenmesine, birlik ve beraberlik ruhunun kuvvetlenmesine vesile olduğundan dolayı önem arz etmektedir. Her türlü insani ve ahlaki değerlerin kazanılmasına önemli katkılar sağlayan bayramların özellikle paylaşma ve yardımlaşmanın en üst düzeye çıktığı istisnai günler olması da bu güzelliğe ayrı bir anlam kazandırmaktadır. Tüm kalbimle inanıyorum ki, millet olma şuurunu derinden hissettiğimiz bu özel günlerde fakirliğin gururuyla kimsenin kapısını çalamayanları, yolları gözleyen yaşlı ve kimsesizleri, başının okşanmasına hasret öksüz ve yetimleri ziyaret ederek, onlara sevgimizi gösterelim ve bayram ruhuna yakışanı yaparak, onlara yardım elini uzatalım. Bu duygu ve düşüncelerle; tüm Afyonkarahisar halkının Kurban Bayramı’nı kutluyor, kardeşliğimizi daha da güçlendiren bu güzel bayram coşkusunun ülkemize, milletimize, İslam Âlemine, tüm insanlığa barış, kardeşlik ve huzur getirmesini diliyorum” ifadelerini kullandı.

Yorumlar