Bankada TL'si olanlara indirim uzatıldı

Yatırımcıların bankalarda TL bulundurmasına yönelik teşvik uygulamasında yeni karar alındı. Alınan yeni kararlar bankalarda Türk Lirası olanlara uygulanan stopaj indirimi 2 ay daha devam edecek.

Google Haberlere Abone ol

Bankada Türk Lirası olanlara yönelik olarak teşvik edici adımlar gelmeye devam ediyor. Ekim ayında devreye giren ve 31 Mart 2021'e kadar uzatılan Türk Lirası mevduatlardaki stopaj vergisi avantajı 2 ay daha uzatıldı.

Türk Lirası olarak bankaya yatırılan mevduatların artırılması ve teşvik edilmesi için geçtiğimiz Ekim ayında devreye giren ve 31 Mart 2021'e kadar uzatılan Türk Lirası mevduata stopaj avantajı 31 Mayıs 2021'e kadar uzatıldı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzasıyla Resmi Gazete'de yayımlanan karara göre stopaj vergisi avantajı 2 ay daha sürecek.

Buna göre, Ekim 2020'de getirilen ve 6 ay uygulanan düzenlemeye göre TL mevduatlarda vadesiz ve ihbarlı hesaplar ile 6 aya kadar vadeli hesaplarda yüzde 15 olan oran yüzde 5'e, 1 yıla kadar vadeli hesaplarda yüzde 12 olan oran yüzde 3'e, 1 yıldan uzun vadeli hesaplarda yüzde 10 olan stopaj oranı yüzde 0'a çekilmişti.

Bu durum iki ay daha devam edecek.

 

Yorumlar