Bakanlar Kurulundaki değişiklik

- ASKON Genel Başkanı Koca: - "Ekonomi yönetiminin başında olan isimler yerinde kaldı. Yeni kabinede ekonomik istikrar öncelenmiş" - TÜROB Başkanı Bayındır: - "Turizmde birtakım sıkıntıların yaşandığı bugünlerde, yeni Kültür ve Turizm Bakanımız Numan Kurtulmuş ile turizmdeki söz konusu sıkıntıların aşılması yönünde uyum içinde olacağımıza inancımız tamdır"

Google Haberlere Abone ol
Bakanlar Kurulundaki değişiklik

İSTANBUL (AA) - Anadolu Aslanları İşadamları Derneği (ASKON) Genel Başkanı Mustafa Koca, 65. Hükümette yapılan kabine değişikliğine ilişkin, "Ekonomi yönetiminin başında olan isimler yerinde kaldı. Yeni kabinede ekonomik istikrar öncelenmiş." değerlendirmesinde bulundu.

Koca, yaptığı yazılı açıklamada, Başbakan Binali Yıldırım tarafından açıklanan yeni kabinede Mehmet Şimşek, Nihat Zeybekci, Naci Ağbal, Bülent Tüfenkci, Berat Albayrak ve Lütfi Elvan gibi başarılı grafiğe sahip isimlerin tekrar yer aldığını kaydetti.

Bu kararın yeni kabinede ekonomik istikrarın öncelendiğini gösterdiğini aktaran Koca, "İş dünyasının temsilcileri olarak bizler için de ekonomide istikrar çok çok önemli bir husustur. Bu istikrarın korunması bizleri ziyadesi ile memnun etmiştir." ifadesini kullandı.

Koca, yeni kabinenin ülke ve millet adına hayırlara vesile olması temennisinde bulundu.


- "Turizm dünyası memnun"


Türkiye Otelciler Birliği (TÜROB) Başkanı Timur Bayındır, Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş'un yeni Kültür ve Turizm Bakanı olarak atanmasını memnuniyetle karşıladıklarını bildirdi.

Sektör olarak geçtikleri zorlu süreçte kabine değişikliğinin hayırlı olması temennisinde bulunan Bayındır, şu değerlendirmelerde bulundu:

"Sayın Kurtulmuş'un deneyimli bir siyasetçi olarak özel sektör ile el ele sektörün sorunlarına eğileceğine ve olumlu adımlar atacağına inanıyoruz. Turizmde birtakım sıkıntıların yaşandığı bugünlerde, yeni Kültür ve Turizm Bakanımız Numan Kurtulmuş ile turizmdeki söz konusu sıkıntıların aşılması yönünde uyum içinde olacağımıza inancımız tamdır. Yeni bakanımızın en büyük şansı Kültür ve Turizm Bakanlığında son derece deneyimli ve işinin ehli bir kadronun olmasıdır. Sektörümüze önemli katkıları bulunan Sayın Bakan Nabi Avcı'ya da teşekkürü borç biliriz."

Yorumlar