Ayberk Pekcan öldü mü, neden öldü, hastalığı neydi

Ayberk Pekcan öldü mü, neden öldü, hastalığı neydi, tedavi mi görüyordu soruları Kuruluş Osman'ın ünlü oyuncularından Ayberk Pekcan'ın hayranları tarafından merakla soruluyor.

Google Haberlere Abone ol

Ayberk Pekcan öldü mü, neden öldü, hastalığı neydi, tedavi mi görüyordu soruları Kuruluş Osman'ın ünlü oyuncularından Ayberk Pekcan'ın hayranları tarafından merakla soruluyor.

Diriliş Ertuğrul dizisinin ünlü oyuncularından Ayberk Pekcan 51 yaşında hakkın rahmetine kavuştu. 

Uzun süredir kanser tedavisi gören Ayberk Pekcan, Mersin'de tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti. 

Pekcan, Diriliş Ertuğrul dizisinde türlü bitkilerle tıbbi çalışmalar yapan bir karakteri canlandırıyordu.

Ayberk Pekcan, geçen hafta memleketi Mersin’de yoğun bakına kaldırılmıştı.

Oyuncu, bugün tedavi gördüğü Mersin'de hayatını kaybetti.

Oyuncu Ayberk Pekcan (51), ekim ayında sırt ağrısı şikâyetiyle başvurduğu hastanede kanser olduğunu öğrenmişti. Pekcan, kemoterapiye başladığını sosyal medya hesabından duyurmuştu.

Ayberk Pekcan açıklamasında şunları söylemişti; “Sevgili dostlar, on gün kadar önce sırt ağrısı şikayetiyle gittiğim doktorla başlayan süreç bugün bu noktaya geldi. Ben akciğer kanseri olmuşum. "

"Tümör, karaciğer ve böbrek üstü bezlerine de sıçramış. Maalesef bu hastalık başlangıç evrelerinde hiç belirti vermedi. Kemoterapinin ilk günü. En büyük desteğim ailem yanımda. Yakındaki arkadaşlarım da öyle. Ben sağlığıma kavuşmak için elimden gelen çabayı göstereceğim. Sağlık dilekleriniz ve dualarınızı esirgemeyin. Kalın sağlıcakla...”

Ünlü oyuncu geçen hafta memleketi Mersin’de yoğun bakıma kaldırılmıştı. Son dakika haberine göre; oyuncu bugün tedavi gördüğü Mersin'de hayatını kaybetti.

Ayberk Pekcan, Ihlamurlar Altında, Yaprak Dökümü, Kurtlar Vadisi ve Keşanlı Ali Destanı adlı televizyon dizilerinde ana rollerde oynadı.

2010 yılında başrolünde oynadığı Saç adlı sinema filmi ulusal ve uluslararası Film festivallerinde ödüller aldı. 2012 yılında gösterime giren Aşk ve Devrim adlı sinema filmindeki performansıyla 23. Ankara Uluslararası Film Festivalinde en iyi yardımcı erkek oyuncu ödülüne layık görüldü.

Bugüne kadar daha birçok tiyatro, sinema çekimi dizi filmde rol alan usta aktörün başrolünde oynadığı son filmi Dilberay filmi ise, bu cuma vizyona girecek.

AYBERK PEKCAN KİMDİR?

Türkiye Ayberk Pekcan'ın birçok film ve diziden hatırlıyor; ancak en çok ses getiren rolü Diliş Ertuğrul dizisindeki Artuk Bey rolüydü. 

Ayberk Pekcan 22 Mayıs 1970 tarihinde Mersin'de doğdu.

Çocukluğunu ve gençliğini Adana ve Mersin'de geçirdi. İlk ve orta öğrenimini Adana'da, Liseyi Mersin'de okuduktan sonra Mersin Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Sahne Sanatları Bölümü Tiyatro Ana Sanat Dalını bitirdi. Daha sonra İstanbul'da oyunculuk kariyerine başladı.

Ihlamurlar Altında, Yaprak Dökümü, Kurtlar Vadisi ve Keşanlı Ali Destanı adlı televizyon dizilerinde ana rollerde oynadı. 2010 yılında başrolünde oynadığı Saç adlı sinema filmi ulusal ve uluslararası film festivallerinde ödüller aldı. 2012 yılında gösterime giren Aşk ve Devrim adlı sinema filmindeki performansıyla 23. Ankara Uluslararası Film Festivalinde en iyi yardımcı erkek oyuncu ödülüne layık görüldü.

Ekim 2021'de akciğer kanserine yakalandığını sosyal medya hesabından duyurdu.Hastalığının iyice ilerlemesi sonucu usta oyuncu Ayberk Pekcan 24 Ocak 2022 tarihinde hayatını kaybetmiştir. 

AYBERK PEKCAN FİLMLERİ

Ayberk Pekcan'ın şu ana kadar rol aldığı filmler şöyle:

Mustang (2015) - Erol

Kış Uykusu (2014) - Hidayet

Aşk ve Devrim (2011) - Pala

Saç (2010) - Hamdi

Ali'nin Sekiz Günü (2008) - Hacı

Neredesin Firuze (2003) - Pislik

Şeytan Bunun Neresinde (2002) - Köy Muhtarı/Terörist Başı

Abdülhamid Düşerken (2002) - Katip Ali Şevki

AYBERK PEKCAN DİZİLERİ

Diriliş:Ertuğrul (2015) - Artuk Bey

Poyraz Karayel (2014)

Bir Aşk Hikayesi (2013) - Tahsin

Keşanlı Ali Destanı (2011-2012) - Teke Kazım

Kurtlar Vadisi Pusu (2008-2010) - Şemo

Yaprak Dökümü (2007) - Talat

Körfez Ateşi (2005) - Esat

Ihlamurlar Altında (2005) - Ekrem/Aynalı

Emanet ve İhanet (2004) - Ali

Dağlar Dağımdır (2005)

Türkü Filmi (2004)

Taşı Sıksam Suyunu Çıkarırım (2004)

Bir Dilim Aşk (2004) - Bülent

Kurtlar Vadisi (2004) - Doktor

Parmak İzi (2003)

Kampüsistan (2003)

Hayat Bilgisi (2003) - Mustafa

Yarım Elma (2002)

Sırlar Dünyası (2002) - Muammer

Bayanlar Baylar (2002)

Tatlı Hayat (2001)

Çiçek Taksi (1995) - Talat


 

Yorumlar