Türk büyükelçi FETÖ'nün bulunduğu iftarı terk etti

FETÖ'nün en çok yapılanma içinde olduğu ülkelerin başında gelen Kırgizistan'da "iftar" skandalı yaşandı. Bişkek Müftülüğü tarafından verilen iftar yemeğine katılan Türk Büyükelçi, yemek salonunda FETÖ üyelerinin de bulunduğunu görünce, davet sahiplerine tepki göstererek salondan ayrıldı. Büyükelçi Fırat, "Ya Türkiye'yi ya da FETÖ'yü tercih edeceksiniz, karar sizin" şeklinde tepki gösterdi.

Türk büyükelçi FETÖ'nün bulunduğu iftarı terk etti
13 Mayıs 2019 Pazartesi 07:30

Türkiye'nin Bişkek Büyükelçisi Cengiz Kamil Fırat, katıldığı iftara FETÖ'cü hainlerin de davet edildiğini öğrenince programı terk etti.

'Teröristlerle aynı masaya oturmam' diyen Fırat, "Biz burada 35 milyon dolara cami yaptıralım, siz bizi teröristlerle aynı masaya oturtacaksınız. Siz buraya FETÖ terör örgütünün başını nasıl çağırırsınız? Ramazan bu, Ramazan da bu yapılır mı?" sözleriyle Kırgız yetkilileri sert bir şekilde eleştirdi.

Bişkek Müftülüğü tarafından iftar programına katılan Cengiz Kamil Fırat , davete FETÖ'cü hain Orhan İnanda'nın katıldığını gördü. Fırat bu durum üzerine, 'Teröristlerle aynı masaya oturmam' diyerek, iftarı terk etti.

Büyükelçi Cengiz Kamil Fırat, FETÖ’cü İnandı’nın da davet edilmesine tepki göstererek iftarı terk etti.

Cengiz Kamil Fırat programı terk ederken, "Biz burada 35 milyon dolara camii yaptıralım, siz bizi teröristlerle aynı masaya oturturacaksınız. Siz buraya Fetö terör örgütünün başını nasıl çağırırsınız? Ramazan bu, Ramazan da bu yapılır mı? Ya Türkiye'yi ya da terör örgütünü seçersiniz. Benim için müftülük bitmiştir. Türkiye Cumhuriyeti ile teröristi aynı yere koyuyorsunuz. Bu insan Müslüman değil. Ben şimdi Cumhurbaşkanına söyleyeceğim" dedi.


İlgili Galeriler

Şimdi yorum yapabilirsiniz

Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Avatar
Ihsan - 2 hafta önce
büyükelçi dediğin böyle olur bravo