Apple mağazaları önünde iPhone kuyrukları uzuyor

Apple mağazalarının Türkiye'deki şubelerinde iPhone kuyrukları her geçen uzuyor. Fiyatları 30 bin ile 50 bin lira arasında değişen telefonlardan almak isteyenler kuyruklarda bazen saatlerce beklemeyi göze alabiliyor.

Google Haberlere Abone ol
Apple mağazaları önünde iPhone kuyrukları uzuyor

iPhone marka telefon almak isteyenler Türkiye'deki Apple mağazalarının önünde uzun kuyruklar oluşturuyor. Uğruna saatlerce kuyruklarda beklenen telefonların fiyatları ise 30 bin lira ile 50 bin lira arasında değişiyor. Bazen farklı mağazaların kampanyalı satışlar yaptığı durumlarda ise kuyrukların yanı sıra izdihamlar da yaşanıyor. 

Apple mağazaları önünde iPhone kuyrukları uzuyor
Apple mağazaları önünde iPhone kuyrukları uzuyor

 

Apple, iPhone'nin yeni modellerini Türkiye’de satışa çıkardı. 30 bin 999 TL ile 57 bin 200 TL arasında değişen fiyatlardan telefon almak isteyenler mağazaların önünde uzun kuyruklar oluşturdu.

iPhone 14, iPhone 14 Pro ve iPhone 14 Pro Max bugün Türkiye'de satışa çıktı.

Satışın ilk gününde Apple Store’larda uzun kuyrukların oluşması dikkat çekti.

Yeni model telefon almak isteyen vatandaşlar günler öncesinden rezervasyon yaptı.

Apple mağazaları önünde iPhone kuyrukları uzuyor
Apple mağazaları önünde iPhone kuyrukları

 

Rezervasyonlarını oluşturan vatandaşlar gecenin ilk saatlerinden itibaren mağaza önlerinde beklemeye başladı.

30 bin 999 TL ile 57 bin 200 TL arasına değişen fiyatlarla satışa sunulan telefonlar yoğun ilgi gördü.

Telefon almak için erkenden gelen Muammer Aydın, “Yeni modelleri sürekli takip ediyorum. Sabah saat 09.45 gibi geldim. Yaklaşık 3 saatin sonunda telefonu alabildim. Dün akşam lansman sonrasında bir tane aldım ikinciye müsaade etmediler. Bugün ise buraya gelerek eşim için ikinci telefonu aldım.” dedi.

Sabah saatlerinde geldiğini ifade eden bir başka vatandaş ise “Yaklaşık 45 dakika bekledim. Çalışan arkadaşlar yardımcı oluyorlar. Her sene ilk çıktığı zaman alıyorum. 1 terabaytlık modelini 57 bin TL’ye aldım.” diye konuştu.


 

Yorumlar