Anadolu Efes'in basketbol yaz kampına doğru

- Anadolu Efes Genel Direktörü Alper Yılmaz: "Hedefimiz her zaman daha iyi ve daha güçlü bir basketbol takımı yaratmak. Bunun doğru yolunun bu yaz kampları olduğunu düşünüyoruz"

Google Haberlere Abone ol
Anadolu Efes'in basketbol yaz kampına doğru

ANTALYA (AA) - Anadolu Efes Genel Direktörü Alper Yılmaz, her zaman daha iyi ve daha güçlü bir basketbol takımı oluşturmak için çalıştıklarını ifade etti.

Alper Yılmaz, Gloria Sports Arena ve Smart Casual Event iş birliğiyle dört ayrı etapta Antalya'da yapacakları basketbol yaz kampıyla ilgili basın toplantısında açıklamalarda bulundu.

Belek Turizm Merkezi'ndeki Gloria Sports Arena'da düzenlenen toplantıya Alper Yılmaz'ın yanı sıra Gloria Sports Arena İşletme Müdür Yardımcısı Görkem Dönmez ve Smart Casual Event Genel Müdürü Mert Osman Can katıldı.

Genel direktör Yılmaz, basketbolun yaygınlaşması, gelişmesi ve sevilmesini istediklerini, Türkiye'de basketbola öncülük yapan bir kulüp olduklarını söyledi.

Türk gençlerinin spor yapmasını ve kendilerini uluslararası organizasyonlarda kanıtlamasını sağladıklarını belirten Yılmaz, şöyle konuştu:

"Altyapı antrenörlerimizi yaz kampları boyunca Gloria Sports Arena'ya göndereceğiz. Onların deneyimlerinden yeni arkadaşlarımızın yararlanmasını, antrenörlerimizin koordinatörlüğünde iyi bir basketbol eğitimi almalarını istiyoruz. Kulübümüzün altyapısına ve ileride A takımımıza kazandırabileceğimiz yeteneklerin çıkması, hatta bu yeteneklerin 2020 ve daha sonraki olimpiyatlarda ülkemizin milli takımında yer alması bizim için çok sevindirici olur. Hedefimiz her zaman daha iyi ve daha güçlü bir basketbol takımı yaratmak. Bunun doğru yolunun bu yaz kampları olduğunu düşünüyoruz."

Kamplara A takım oyuncularının da geleceğini aktaran Yılmaz, her döneme gelecek bir oyuncunun genç sporcularla antrenman yapıp vakit geçireceğini kaydetti.

Gloria Sports Arena İşletme Müdür Yardımcısı Dönmez ise Anadolu Efes Kulübü ile basketbol yaz kampları konusunda yaptıkları iş birliğinin çok olumlu sonuçlar doğuracağına inandığını vurguladı.

Smart Casual Event Genel Müdürü Can ise projeyle Anadolu Efes'in sportif bilgi birikimi, Gloria Sports Arena'nın misafirperverliğini bir araya getireceklerini kaydetti.

Gloria Sports Arena'nın ev sahipliği yapacağı ve 2002-2009 doğumlu erkeklerin katılacağı basketbol kampı, Anadolu Efes'in altyapı antrenörlerinin koordinatörlüğünde 18-23 Haziran, 25-30 Haziran, 2-7 Temmuz ve 9-14 Temmuz'da gerçekleştirilecek. Seksener kişinin bulunacağı etaplarda oyuncu taraması da yapılacak.

Yorumlar