Almanlara FETÖ bahanesiyle telefon dolandırıcılığı iddiası

- Antalya'da kurdukları çağrı merkezi aracılığıyla Almanya'daki bazı kişileri FETÖ bahanesiyle dolandırdıkları iddiasıyla aranan bir şüpheli daha gözaltına alındı - Şüphelinin, mağdurlardan aldığı parayı örgüt elebaşlarına ileten kişi olduğu iddia edildi

Google Haberlere Abone ol
Almanlara FETÖ bahanesiyle telefon dolandırıcılığı iddiası

ANTALYA (AA) - Antalya'da kurdukları çağrı merkezinden Almanya'daki kişileri Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) bahanesiyle dolandırdıkları iddiasıyla aranan bir şüpheli daha yakalandı.

İl Emniyet Müdürlüğü ekiplerinin yürüttüğü soruşturma kapsamında, kurdukları çağrı merkezi aracılığıyla düzenli olarak Türkiye'ye gelen ve burada ticaret yapanları FETÖ bahanesiyle dolandırdığı iddiasıyla aranan M.T. (35) de gözaltına alındı.

M.T'nin, mağdurlardan aldığı parayı örgüt elebaşlarına ileten kişi olduğu öne sürüldü.

Almanya'daki 511 kişiyi FETÖ bahanesiyle dolandırdıkları iddiasıyla gözaltına alınan 11 zanlıdan 7'si tutuklanmıştı.

Kendilerini Alman polisi gibi tanıtan şüphelilerin, müştekilere "Türkiye'deki FETÖ soruşturmasında örgüte destek verdiğiniz gerekçesiyle hakkınızda tutuklama var. Tutukluluk kararını kaldırabilmek için 12 bin 500 avro vermeniz gerekiyor." dedikleri belirtilmişti.

Şüphelilerin, inandırıcı olmak için İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığınca hazırlanmış gibi gösterilen sahte belgeleri de müştekilerin evlerine gönderdikleri ifade edilmişti.

Almanya doğumlu olan şüphelilerin, bu ülkede yaşayan 511 kişinin 7 milyon avrosunu aldıkları iddia edilmişti.

Yorumlar