Ali Tezel hasta mı, rahatsızlığı nedir?

Ali Tezel geçirdiği rahatsızlık sonrası sevenlerini üzmüştü. Rahatsızlığını yeni yeni duyanlar ise Ali Tezel hasta mı sorusunu soruyor.

Google Haberlere Abone ol
Ali Tezel hasta mı, rahatsızlığı nedir?

Ali Tezel hasta mı, rahatsızlığı nedir soruları ünlü sosyal güvenlik uzmanının sevenleri tarafından son dönemlerde merakla soruluyor. 

ALİ TEZEL HASTA MI?

Ali Tezel 2021 yılında ani bir beyin kanaması geçirerek hastaneye kaldırılmıştı. Bir süre yoğun bakımda kalan Tezel, daha sonra taburcu olmuştu; ancak tedavisi evde devam etmişti. 

Geçirdiği beyin kanamasının yarattığı etkilerin giderilmesi için bir süre evde de fizik tedavisi sürmüştü. 

2021 yılında basında yer alan haberlere göre; Beyin kanaması geçiren ve yaklaşık 1 aydır hastanede tedavi altında olan gazeteci yazar ve sosyal güvenlik uzmanı Ali Tezel, taburcu oldu.

Ali Tezel geçirdiği beyin kanaması sonrası hastaneye kaldırılarak yoğun bakıma alınmıştı, Tezel’den sevindiren haber geldi.

Sosyal medya hesabından video paylaşarak taburcu olduğunu duyuran Tezel, “30 gün süren hastane maceram bugün sonra erdi. Evime geldim. Bir oyuncak verdiler. Burası bir cennet. Tekrar evime kavuştum. Bundan sonra hastane olayı olmayacak. Fizik tedavi için biri gelecek yakında. Onunla birlikte tedavi göreceğiz.” dedi.

Ali Tezel’in yoğun bakımda olduğunu eşi Derya Tezel sosyal medya hesabından paylaşmış, “Yoğun bakımda bekliyorum. Beyin kanaması geçirdi eşim. Durumu iyi olacak.” demişti.

ALİ TEZEL KİMDİR, KAÇ YAŞINDA?

İlkokulu Ödemiş'te tamamladıktan sonra ortaokulu devlet parasız yatılı olarak İzmir Buca Lisesi Ortaokulunda ve Lise'yi de yine devlet parasız yatılı olarak Konya Atatürk Sağlık Meslek Lisesi'nde 1985 yılında tamamlamış ve aynı yıl Nevşehir'de sağlık memuru olarak göreve başlamıştır. 1987-1989 yıllarında Ankara Numune Hastanesi Hızır Acil Servisinde geceleri çalışıp, gündüzleri de Hacettepe Üniversitesi Anestezi Teknikerliği bölümüne devam etmiştir.

1989 yılında İzmir Alsancak Devlet Hastanesi acil servisinde geceleri çalışırken, gündüzleri de Dokuz Eylül Üniversitesi İktisadi idari Bilimler Fakültesi Çalışma Ekonomisi ve Endüstriyel ilişkiler Bölümüne başlamış ve 1993 yılında, 4 yılda tamamlamıştır.

1995 yılında ÖSYM tarafından yapılan merkezi sınav sonrasında girdiği SSK Sigorta Müfettiş Yardımcısı sınavı ile SSK'da Sigorta Müfettiş Yardımcısı olarak göreve başlamıştır.

1998 yılında da Sigorta Müfettişliğine atanmış olup, Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK), Rehberlik ve Teftiş Başkanlığı, İstanbul 1 Nolu Grup Başkanlığı'nda Başmüfettiş olarak görev almıştır. 2004 yılından, görevden alındığı 2007 yılı Ekim ayına kadar da Grup Başkanı olarak görev yapmıştır.

Yorumlar