Akdeniz'de 5,9 büyüklüğünde deprem

Akdeniz'de Girit Adası yakınlarında 5,9 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Depremde can veya mal kaybı olmadığı belirtiliyor.

Google Haberlere Abone ol

Akdeniz’de, Girit Adası’nın güneyinde 5,9 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Deprem tam olarak kaç büyüklüğünde olduğu ise hala netleştirilemedi. Çünkü farklı kurumlardan farklı açıklamalar geliyor. 

Atina Rasathanesi Jeodinamik Enstitüsünden yapılan açıklamada, merkez üssü Girit Adası’nın 90 kilometre güneyi olan depremin saat 15.51’de 19 kilometre derinlikte meydana geldiği belirtildi. 

Açıklamada, depremin Girit Adası’nın güney kıyılarında hissedildiği ve herhangi bir can veya mal kaybı bildirilmediği ifade edildi.

AFAD'DAN AÇIKLAMA

 Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD), Girit Adası yakınlarında meydana gelen depremin merkez üssüne en yakın yerleşim biriminin Datça olduğunu ve şu ana kadar olumsuz bir ihbar alınmadığını açıkladı.

AFAD'ın Twitter hesabından, saat 15.51'de Akdeniz'deki Girit Adası yakınlarında meydana gelen 6,4 büyüklüğündeki sarsıntıya ilişkin açıklama yapıldı.

Açıklamada, "Akdeniz'de Girit Adası yakınlarında meydana gelen 6,4 büyüklüğündeki depreme en yakın yerleşim yerimiz Datça olup (311 km) an itibarıyla olumsuz bir ihbar alınmamıştır. Gelişmeleri takip ediyoruz." ifadelerine yer verildi.

Bu arada, AFAD tarafından saat 16.01'de yine aynı bölgede 4.4 büyüklüğünde bir deprem daha kaydedildiği duyuruldu.

Datça Kaymakamı Mesut Çoban, AA muhabirine yaptığı açıklamada, ilçede herhangi bir olumsuzluk bulunmadığını söyledi.

Depremin hissedilmediğini belirten Çoban, "En yakın noktaya 311 kilometre. Depremin yakın bölgesinde ciddi etkisi olmuştur. Ancak bölgemizde bir olumsuzluk bulunmuyor." dedi.

 

Yorumlar