ABD'de saldırı şoku, 7'si kadın 8 kişi öldürüldü

ABD'de silahlı bir saldırgan 3 ayrı masaj salonuna saldırı düzenledi. Saldırıda ilk belirlemelere göre 7'si kadın 8 kişihayatını kaybetti. Ölen kadınların tamamı Asya kökenli olduğu öğrenilirken, saldırının ırkçı bir saldırı mı yoksa başka amaçla düzenlendiği ise henüz bilinmiyor.

Google Haberlere Abone ol

ABD bir kez daha silahlı saldırı şokuyla baş başa kalmış durumda. Silahlı bir adam 3 ayrı masaj salonuna düzenlediği saldırıda 8 kişiyi öldürdü. Saldırıyı düzenleyen 21 yaşındaki beyaz bir Amerikalı olan Robert Aaron Long polis tarafından yakalanarak gözaltına alındı.

Son dakika haberine göre Georgia eyaletindeki birbirinden ayrı yerlerde bulunan 3 ayrı masaj salonuna düzenlenen silahlı saldırılarda 8 kişinin hayatını kaybettiği ve zanlının yakalandığı açıklandı.

Amerika Birleşik Devletleri'nin Georgia eyaletinde üç ayrı masaj salonuna silahlı saldırı düzenledi. Saldırılarda en az 8 kişi hayatını kaybetti. Saldırı düzenlenen 3 yer birbirine 30 kilometre mesafede. 

Polis, ilk olarak Georgia eyaletinin başkenti Atlanta'nın kuzeyinde yer alan Cherokee bölgesinde yerel saatle öğleden sonra Asyalılara ait bir masaj salonuna düzenlenen saldırıda 4 kişinin öldüğü bilgisini paylaştı.

Bu olaydan kısa süre sonra hırsızlık ihbarı yapılan Atlanta şehir merkezindeki bir başka masaj salonunda 3 kişinin daha vurularak hayatını kaybettiği, bu saldırıdan kısa süre sonra yakındaki bir başka masaj salonunda da bir kişinin vurularak öldürüldüğü açıklandı.

ASYA KÖKENLİLERİN SALONLARINA SALDIRI

Hayatını kaybeden 8 kişiden 7’sinin Asyalı kadınlar olduğu belirtildi. 

Olayı soruşturan polis yetkilileri, akşam saatlerinde 21 yaşındaki Robert Aaron Long adlı zanlının tutuklandığını ve 3 saldırının da zanlısının Long olduğunu bildirdi.


Polis olayın bir terör saldırısı olmadığını, nefret suçu üzerinde durduklarını açıkladı.

Yorumlar