44. Balkan Masa Tenisi Şampiyonası

- 11 ülkenin katıldığı şampiyonada grup müsabakaları devam ediyor - Edirne Valisi Günay Özdemir: - "Son yıllarda Edirne, Balkanlardaki birçok spor alanına da ev sahipliği yapıyor ve Balkan turnuvalarının Edirne'de düzenlenmesiyle ilgili de gerçekten çok iyi faaliyetimiz var. Bu yıl beşincisi yapılan tekvando, bisiklet, cimnastik ve satranç gibi birçok alanda belli turnuvalar düzenledik ve bu hafta da Balkan Şampiyonası'nı gerçekleştiriyoruz"

Google Haberlere Abone ol
44. Balkan Masa Tenisi Şampiyonası


EDİRNE (AA) - Edirne Valisi Günay Özdemir, "Son yıllarda Edirne, Balkanlardaki birçok spor alanına da ev sahipliği yapıyor ve Balkan turnuvalarının Edirne'de düzenlenmesiyle ilgili de gerçekten çok iyi faaliyetimiz var. Bu yıl beşincisi yapılan tekvando, bisiklet, cimnastik ve satranç gibi birçok alanda belli turnuvalar düzenledik ve bu hafta da Balkan Şampiyonası'nı gerçekleştiriyoruz." dedi.

Mimar Sinan Spor Salonu'nda, Türk Milli Takımı'nın yanı sıra Bulgaristan, Kosova, Arnavutluk, Sırbistan, Karadağ, Makedonya, Romanya, Slovenya, Bosna Hersek ve Yunanistan Milli Takımları'nın katıldığı grup müsabakaları devam ediyor.

Karşılaşmaları izleyen Vali Özdemir, burada AA muhabirine yaptığı açıklamada, Edirne'nin birçok spor organizasyonunun ev sahibi olduğunu söyledi.

657 yıldır süren Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri'nin tüm dünyada ilgi çektiğini belirten Özdemir, "Son yıllarda Edirne, Balkanlardaki birçok spor alanına da ev sahipliği yapıyor ve Balkan turnuvalarının Edirne'de düzenlenmesiyle ilgili de gerçekten çok iyi faaliyetimiz var. Bu yıl beşincisi yapılan tekvando, bisiklet, cimnastik ve satranç gibi birçok alanda belli turnuvalar düzenledik ve bu hafta da Balkan Şampiyonası'nı gerçekleştiriyoruz." diye konuştu.

Şampiyonaya Balkan ülkelerinden ciddi bir katılımın olduğunu anlatan Özdemir, şunları kaydetti:

"Türkiye'nin de aralarında bulunduğu 11 ülke şu anda yarışıyor. Ciddi bir spor masa tenisi. Ülkeler birbirlerinden de çok şey öğreniyorlar. Her ülkenin de bu turnuvadan öğreneceği çok şeyin olduğunu düşünüyorum. Aslında Balkanlarda yaşayan insanlar ve sporcular Edirne'yi çok iyi bilirler, geçmişten itibaren yüzyıllardır Edirne onların merkezi olan konumdadır ve önemli bir şehirdir. Şampiyonaya gelen sporcular ve misafirler Edirne'yi çok beğendiklerini ifade ettiler, tarihi anlamda önemli bir şehir olduğunu gördüler. Şampiyona sonuna kadar Edirne'yi gezerek burayı daha çok seveceklerini ve değerlendireceklerini düşünüyoruz. Sporcularımıza ve misafirlerimize Edirne'yi gezdiriyor ve Edirne'nin lezzetlerinden tattırıyoruz ve daha iyi tanıtmak için onlara her türlü yardımı ve katkıyı sağlıyoruz."

Özdemir, organizasyon ile ilgili Türkiye Masa Tenisi Federasyonu Başkanı Kerim Koç, Masa Tenisi A Milli Takımı Antrenörü Onur Germiyanoğlu ve Edirne Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Zekeriya Bayrak'tan bilgi aldı.Yorumlar