2020 Kasko sigortası fiyatları - kasko teklifleri

2020 Kasko sigortası fiyatları ve kasko teklifleri aracını sigortalatmak isteyen araç sahipleri tarafından merak ediliyor. Peki 2020 Kasko sigortası fiyatları en düşük ve en yüksek ne kadar? 

Google Haberlere Abone ol

2020 Kasko sigortası fiyatları araç sahiplerinin en çok merak ettiği konular arasında yer alıyor. Araçlarını en uygun fiyattan kaskolatmak isteyen araç sahipleri sigorta şirketlerinin verdiği fiyatları araştırıyor. Peki 2020 Kasgo sigortası fiyatları ne kadar? En düşük kasgo teklifleri hangi şirket tarafından yapılıyor, en yüksek kasgo sigortası fiyatı hangi şirkete ait? 

Bilindiği gibi kasgo sigortaları da artık trafik sigortaları gibi esnek bir sistem uyguluyor. Yani aracın markası, modeli ve fiyatına göre kasgo fiyatları değiştiği gibi, aracı kullanan sürücünün geçmişi de önemli bir rol oynuyor. Daha basit bir anlatımla belirtmek gerekirse, trafik kazası yapmayan bir sürücü ile sık sık kaza yapan bir sürücünün sigorta şirketlerinden alacağı 2020 kasko sigortası fiyatları değişkenlik gösterecektir. Kaza yapmayan, dolayısıyla daha dikkatli araç kullanan bir sürücü her zaman daha düşük fiyata aracını sigortalayabiliyor. Ancak sık sık kaza yapan bir sürücü ise en yüksek fiyat teklifiyle karşı karşıya kalabilir. 

Dediğimiz gibi kasko fiyatları firmaya, araca ve sürücüye göre değişkenlik göstermektedir. Ancak burada sizler için bazı firmaların, bazı araçlar için verdikleri fiyatları vererek, belli bir fikir sahibi olmanızı sağlayabiliriz. 

Örneğin; 

Doğa Sigorta isimli şirket 2015 model bir Toyota Corolla için ortalama 900 lira fiyat teklifi verirken, ERGO Sigorta ise aynı araç için 1.200 lira fiyat verebilmektedir. Aynı araç için Groupama Sigorta şirketi ortalama 1.100 lira fiyat teklifi sunarken, HDI Sigorta şirket ise 1,250 lira civarında bir fiyat teklifi çıkarabilir. Ray Sigorta ise aynı araç için ortalama 650-700 lira arasında bir fiyat vermektedir. 

Bir başka marka ve model aracı baz alırsak, mesela 2012 model Chevrolet Aveo için Doğa Sigorta'nın vereceği ortalama kasko sigortası fiyat teklifi 1.550 lira civarındayken; aynı araca ERGO Sigorta şirketi 1.100 -1.200 lira arasında bir fiyat vermektedir. 

Başka bir araç olan 2011 model Fiat linea için ise bazı şirketlerin verdiği fiyat kasko teklifleri ise ortalama şu aralakta olmaktadır: 

- Doğa Sigorta 700-750 TL

- ERGO Sigorta 650-700 TL

- Groupama Sigorta 850-900 TL

- HDI Sigorta 450-500 TL

- Mapfre Sigorta 950-1000 TL

- Ray Sigorta 700-750 TL

Öte yandan, aracınızın kasko değerini kendiniz öğrenmek isterseniz bunun da bir yöntemi bulunuyor. Bunun için Türkiye Sigortalar Birliği'nin resmi internet sitesi üzerinden sorgulama yapabilirsiniz. 

Sorgulama için gerekli olan adres şöyle: 

2019 Kasko Sigortası Fiyatları

Yorumlar