Yeşil Bursa Rallisi'nin 39.'sunda 40 ekip yarışacak

Türkiye'nin en hızlıları Bursa'da yapılacak 39. Yeşil Bursa Rallisi'nde mücadele edecek 40 ekibin içinden seçilecek. 14 - 15 Haziran tarihlerinde düzenlenecek ve büyük mücadelelere sahne olması bekleniyor. Türkiye Ralli Şampiyonası haricinde...

Yeşil Bursa Rallisi'nin 39.'sunda 40 ekip yarışacak
11 Haziran 2014 Çarşamba 12:38

Türkiye'nin en hızlıları Bursa'da yapılacak 39. Yeşil Bursa Rallisi'nde mücadele edecek 40 ekibin içinden seçilecek. 14 - 15 Haziran tarihlerinde düzenlenecek ve büyük mücadelelere sahne olması bekleniyor.

Türkiye Ralli Şampiyonası haricinde 30 yaş üzeri ralli otomobillere açık historic şampiyonasına da puan veren ralliye 40 ekip katılacak. 2014 Türkiye Ralli Şampiyonası'nın 3. ayağı olan OYAK Renault 39. Yeşil Bursa Rallisi, Bursa Otomobil Sporları Kulübü tarafından 14 - 15 Haziran tarihlerinde organize ediliyor.

Bu yıl 39.'su düzenlenen Yeşil Bursa Rallisi, OYAK Renault ana sponsorluğunda, Crowne Plaza Bursa, Dyo Boyaları, Ströer Kentvizyon, Sadabat Sarayı ve Bursa Büyükşehir Belediyesi katkıları ile gerçekleştirilecek.

SEYİRCİ ETABI YİNE KÜLTÜRPARK'TA

14 Haziran Cumartesi günü saat 13.45'de OYAK Renault Otomobil Fabrikaları'ndan verilecek seramonik start ile başlayacak olan 39. OYAK Renault Yeşil Bursa Rallisi'nde ekipler ilk olarak saat 14.20'den itibaren şehir merkezinde yer alan ve Kültürpark içerisinde oluşturulan Bursa Büyükşehir Belediyesi Seyirci Özel Etabı'nı geçecekler.

Bursalı otomobilseverler bu etapta yarışa katılan Türkiye'nin en iyi ralli pilotlarının performanslarını çok yakından izleme şansı yakalayacaklar. Yarışın ilk günü Kültürpark seyirci özel etabının ardından Orhaneli-Keles bölgesinde yer alan 3 özel etabın geçilmesi ile Crowne Plaza Bursa'da sona erecek.

ULUDAĞ ETEKLERİNDE ZORLU MÜCADELE

Pazar sabahı 09.00'da tekrar direksiyon başına geçecek olan ekipler; Göynükbelen, Akçabük, Nalınlar, Osmaniye, Uluçam, Göktepe güzergahındaki 3 özel etabı ikişer kez geçerek saat 17.20'den itibaren Crowne Plaza Bursa önündeki finiş podyumuna ulaşmaya çalışacaklar. Rallinin servis alanı olarak da, Crowne Plaza Bursa karşısındaki otopark kullanılacak.

Sezonun ilk 2 rallisinin ardından Burak Çukurova ve Fatih Kara eşit puanla liderliği paylaşırken, Mayıs ayında Slovenya'da Avrupa Ralli Şampiyonası'na dahil Saturnus Rally'den şampiyonaya puan taşıyan Yağız Avcı 0.2 puanla liderliği el geçirdi.

Bu üç pilotun neredeyse eşit puanda olmasının yanısıra, Eskişehir Rallisi'ni tamamlayamayarak puan kaybı yaşayan Murat Bostancı ve Orhan Avcıoğlu'nun da podyum hedeflemesi ile Bursa'daki yarışın nefes nefese bir zirve mücadelesine sahne olacağı iddia ediliyor.

CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×