Yeni yönetimi bekleyen sorun!

Galatasaray'da gelecek yeni yönetimi transfer kadar yoracak konulardan biri de sezon sonunda bitecek sponsorluk anlaşmaları olacak.

Yeni yönetimi bekleyen sorun!
26 Şubat 2015 Perşembe 17:44

Spor Toto Süper Lig'de şampiyonluk savaşı verici Galatasaray, bir taraftan Mart ayındaki seçimde yeni başkan adayını seçmeye hazırlanıyor.Sarı-kırmızılı takımda yeni istikbal yönetimi bekleyen en ciddi konuların başında da sponsorluk anlaşmaları geliyor.

Geçtiğimiz gün başkan yardımcısı Abdürrahim Albayrak'ın Skoda Auto Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Winfried Vahland ile yaptığı görüşme sonrası tekrardan gündeme gelen sponsorluk konusu, sezon sonunda da Galatasaray'ın yeni yönetimini epey bir uğraştıracak konuların başında geliyor.

Spor Toto Süper Lig'in azami sponsoru bulunan ekiplerin başında gelen ve özellikle eski başkan Ünal Aysal devrinde epey bir çok ciddi sponsorluk anlaşması imzalayan Galatasaray'da, bu anlaşmaların çok aşırı kocaman bölümü 2 yıl arasında bitiyor. Ayrıca 6 ciddi sponsorluk anlaşması da 2014/2015 sezonu sonunda bitiyor.

2014/2015 sezon sonunda biten sponsorluk anlaşmaları ve getirileri:
HUAWEI - 4.1 milyon dolar
THY - 2.1 milyon euro
General Motors Türkiye - 1.5 milyon euro
Daikin Türkiye - Toplam 6 milyon TL
W Collection
Hedef Filo - Araç tedarik

2015/2016 sezon sonunda biten sponsorluk anlaşmaları ve getirileri:
Ülker - 6.3 milyon TL
Opel - 1.6 milyon euro

2016/2017 sezon sonunda biten sponsorluk anlaşmaları ve getirileri:
Yandex - 500 bin dolar + KDV
Denizbank
MNG Kargo

2019'da biten anlaşmalar ve getirileri
Lukoil - 2019, topalm 10 milyon tl

2024'de biten anlaşmalar ve getirileri
NIKE - 7 milyon euro

Yeni yönetimin gelmesinin peşinden transferle müşterek sponsor arayışına da girmesi gereken Galatasaray'da, iki sezon arasında sona erecek sponsorluk anlaşmalarından elde edilen yekün gelir takribî 15 milyon euro bunun şeklinde bir rakama denk geliyor.

Kaynak: HABER7.COM


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×