Yamaç paraşütçüleri Anamur'da buluştu

- Gaziantep ve Kahramanmaraş'taki sportif havacılık kulüpleri üyesi paraşütçüler, Mersin'in Anamur ilçesinde atlayış yaptı

Yamaç paraşütçüleri Anamur'da buluştu
18 Eylül 2016 Pazar 11:01


MERSİN (AA) - Gaziantep ve Kahramanmaraş'taki sportif havacılık kulüplerinin üyesi paraşütçüler, Mersin'in Anamur ilçesinde atlayış gerçekleştirdi.

Azıtepe'de bir araya gelen sporcular, 800 metre yükseklikten Anamur sahilindeki Mamure Kalesi kumsalına iniş yaptı.

Gaziantep Yamaç Paraşütçüleri Kulübü Derneği Başkanı Barış Çelik, yaptığı konuşmada, etkinliğe yaklaşık 60 sporcunun katıldığını söyledi.

Azıtepe'nin güzel bir uçuş bölgesi olduğunu ifade eden Çelik, "Karma bir bölge. Hem deniz uçuşunu yapabiliyorsunuz hem de geri tarafta Toroslar'dan dolayı termik uçuşlarınızı gerçekleştirebiliyorsunuz. Tanıtımı yapılırsa güneydeki pilotların burada zaman geçirme ihtimali yüksek. Tandem uçuşları da olacaktır. Birçok turizm bölgesinde tandem uçuşları popüler hale geldi." diye konuştu.

Çelik, Azıtepe'nin hem tek kişi hem de çift kişilik uçuşlar için uygun olduğunu ancak kalkış alanının genişletilmesi gerektiğini dile getirdi.

Kahramanmaraş Sportif Havacılık Kulübü Başkanı Mahmut Hopur da Azıtepe'deki termik dolayısıyla bin metreye yükselerek deniz üzerine gelebildiklerini aktardı. Hopur, Anamur'un denizi ve doğasıyla manzarasının harika olduğunu kaydetti.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×