Vanlı depremzedeler için bilardo turnuvası düzenlendi

Bitlis’in Tatvan ilçesinde tüm geliri Vanlı depremzedeler yararına kullanılmak üzere lig usulü 3 bant bilardo turnuvası düzenledi.

Vanlı depremzedeler için bilardo turnuvası düzenlendi
16 Aralık 2013 Pazartesi 13:53

Bitlis’in Tatvan ilçesinde tüm geliri Vanlı depremzedeler yararına kullanılmak üzere lig usulü 3 bant bilardo turnuvası düzenledi.

Tatvan Sevgi Seli Dayanışma Derneği(Sev-der) ve Platin Cafe işbirliği ile Tatvan Platin Cafe’de Bitlis ve ilçelerinden yaklaşık 59 sporcunun katılımıyla düzenlenen turnuva yaklaşık 15 gün devam edecek. Ayrıca turnuva sonunda dereceye giren sporcular ödüllendirilecekken, turnuvanın da tüm geliri Vanlı depremzedelere bağışlanacak.

Turnuva elemelerine 50 sporcunun katıldığını ancak yapılan eleme sonucunda bu sayının 20’ye düşürüldüğü belirten Tatvan Sevgi Seli Dayanışma Derneği Başkanı Hakan Torun Oral, turnuvanın yaklaşık 15 gün devam edeceğini ve turnuva gelirinin tamamının Vanlı depremzedelere bağışlanacağını söyledi.

Tatvan Sevgi Seli Dayanışma Derneği ve Platin Cafe olarak yaptıkları turnuvanın örnek teşkil etmesi temennisinde bulunan Sev-der Başkanı Oral, “Biz burada bir yandan bilardoyu sevdirmeye çalışırken diğer yanda ise bilardoya gönül veren dostlarımızın hayırlı işlere vesile olmasını sağlıyoruz. Bu kapsamda bu soğuk kış gününde Vanlı kardeşlerimiz üşümesin diye elimizden geleni yapmaya çalışıyoruz. Neler yapabiliriz diye düşünürken böyle bir fikir aklımıza geldi. Arkadaşlarla da konuyu paylaştık. Onlarda olumlu bakınca hep birlikte böyle hayırlı bir işe vesile olmak için bu turnuvayı yapmaya karar verdik. Turnuvamız bu gün itibariyle başladı ve 15 gün süresince devam edecek. Bu turnuva sonunda elde edilen tüm gelirler ise Vanlı kardeşlerimize gönderilecektir.” diye konuştu.

Platin Cafe işletmecisi İbrahim Güzeluçar ise Platin Cafe olarak böyle hayırlı bir işe vesile olmanın kendilerini mutlu ettiğini ifade ederek, Platin cafe olarak Vanlı depremzedeler için ellerinden geleni yapacaklarını sözlerine ekledi.

CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×