Ünyespor'da yönetim seçimde aday olmayacak

Uzun yıllardan bu yana yönetim talihsizliği yaşayan Ünyespor, yaklaşık iki yıldır Ünyespor Kulüp Başkanlığını yürüten İrfan Şahin, kongre kararı aldıklarını ve kongreden sonra da devam etmeyeceğini açıkladı.

Ünyespor'da yönetim seçimde aday olmayacak
17 Aralık 2013 Salı 15:38

Uzun yıllardan bu yana yönetim talihsizliği yaşayan Ünyespor, yaklaşık iki yıldır Ünyespor Kulüp Başkanlığını yürüten İrfan Şahin, kongre kararı aldıklarını ve kongreden sonra da devam etmeyeceğini açıkladı.

Kulüp Başkanı İrfan Şahin görevinde başarısız olduğunu, "Bu başarısızlığın, başarısız bir şekilde devam etmesi doğru olmaz. O yüzden Ünyespor’un ve Ünyeli sporseverlerin de gözünde bir sıkıntı çıkartmama açısından hatalarımızla, sevabımızla görevlerimizi bırakmak istiyoruz." diyerek göreve son vereceğini açıkladı.

Başkan Şahin, "İki yıldan beri götürmüş olduğumuz Ünyespor Kulübü Yönetimini, 2013-2014 futbol müsabakasının son maçından sonra bir takım tedbirler ve kararlar almak durumunda kaldık. Bu kararların en önemlisi olağan üstü kongre kararıdır. Bunu kamuoyu ile paylaşmak durumunda kaldık. Kongreden öncesinde aldığımız karar ve kongre sonrasında talip olmayacağımız, devam etmeyeceğimiz anlamındadır." diyerek, şöyle konuştu:

"Kongreye kadar işimizin başındayız ama kongre sürecinden sonra devam etmeyeceğimizin bilinmesini isteriz. Kulübü kapatmıyoruz. Şu anda istifa ettim demiyorum ama kongreden sonra da aday olmayacağımızı söylüyorum. Başarısız bir yönetim olduk. Başarısız bir yönetimin başarısız bir şekilde devam etmesi doğru olmaz. O yüzden Ünyespor’un ve Ünyeli sporseverlerin de gözünde bir sıkıntı çıkartmama açısından hatalarımızla, sevabımızla görevlerimizi bırakmak istiyoruz.

7 Aralık itibari ile kongre kararı aldık. 22 Aralık’ta da kongremiz var. Kongrede çoğunluk sağlanırsa kongre yapılır, sağlanmamış olursa bir sonraki hafta içerisinde yani 7 iş günü içerisinde yapılacağını düşünüyorum. Bu süreci iyi takip etmemiz gerekiyor. Çünkü takımın bir kamp dönemi başlayacak ve takım sahaya çıkacaktır. O yüzden bizim bırakmış olmamız veya kongrede olmamış olmamız, oyuncusuz bir takım bırakmıyoruz. En azından oyuncuları ile bırakıyoruz. Yeni yönetim de takıma birkaç takviye yaparak devam edecektir. Kongreye kadar oyuncuların alacakları ile ilgili çalışmamalarımız devam edecektir. Ama transfer çalışmalarımız olmayacaktır. Onu yeni yönetimler yapacaktır."
CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×