Ujfalusi: Aradaki puan farkı Kapanmayacak bir fark değil

Galatasaray İdari Koordinatörü Tomas Ujfalusi, Spor Toto Süper Lig'de Fenerbahçe ile aralarındaki puan farkının az olmadığını; ancak kapanmayacak bir fark da olmadığını söyledi.

Ujfalusi: Aradaki puan farkı Kapanmayacak bir fark değil
09 Ocak 2014 Perşembe 15:43

Galatasaray İdari Koordinatörü Tomas Ujfalusi, Spor Toto Süper Lig'de Fenerbahçe ile aralarındaki puan farkının az olmadığını; ancak kapanmayacak bir fark da olmadığını söyledi.

    Sabah saatlerinda yapılan antrenmanın ardından basın mensuplarının sorularını cevaplayan Ujfalusi, "Biliyorsunuz yarın bir maç oynayacağız. Tam takım olarak hazırız. Yarın da bir turnuva maçı oynayacak olsak bile, kazanmak sahada olacağız." diye konuştu.

    Galatasaray’daki görevi hakkında da bilgi veren Tomas Ujfalusi, takımla birlikte bütün antrenmanlarda beraber olacağını kaydederek, "Takım, hoca ve yönetim arasındaki bir bağ gibi, yani o görevde çalışan insan gibi devam edeceğim. Ama sonuçta son karar başkanın." şeklinde konuştu.

    Daha önce Galatasaray'da oynamış olmasının kendisi adına büyük bir avantaj olduğunu dile getiren Ujfalusi, "Diğer taraftan da, birçok dil konuşabildiğim için yeni gelecek olan oyuncularla da bağlantıda olmam, herhangi bir sıkıntı oluşturmayacaktır." ifadelerini kullandı.

    Ujfalusi, antrenmanlarda taktik çalışmalara önem verdiklerini ve hatta ayrı ayrı çalıştıklarına değinerek, şunları ifade etti: "Defans grubu, forvet grubu, orta saha grubu olarak hazırlıklarımızı yapıyoruz. Her pozisyonda spesifik olarak çalışmalar yaptırıyoruz. Stoperlerin birbirleriyle konuşması, takımı sürekli uyarması gerekir. Sonuçta en gerideki oyuncu bütün sahaya hakimdir."

    Galatasaray İdari Koordinatörü Tomas Ujfalusi, teknik direktörleri Roberto Mancini ile ilgili de futbolculuk kariyerinin tartışılmaz olduğuna vurgu yaparak, sözlerini şöyle tamamladı: "Çok önemli takımlarda, çok önemli işler yaptı. Genç yaşına rağmen, teknik direktörlük kariyerinde de önemli işlere imza attı. Şu anda bizlerle beraber gençlere, takımdaki oyunculara öğretecek çok şeyi var. Diğer taraftan, 8 puanlık fark var rakibimizle. Bakıldığı zaman çok az bir puan farkı değil. Kapanmayacak bir puan farkı da değil. Önemli maçları var ve önemli maçlara çıkacaklar. Bizde takımımızın gücünü ve kapasitesini biliyoruz. Ne yapabileceğimizi biliyoruz." CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×