TSSF Sualtı Görüntüleme Türkiye Şampiyonası

- Antalya'da yapılacak şampiyonaya 30 sualtı görüntüleme sporcusu 30 yardımcı dalgıcıyla katılacak

TSSF Sualtı Görüntüleme Türkiye Şampiyonası
21 Eylül 2016 Çarşamba 14:43

ANTALYA (AA) - Türkiye Sualtı Sporları Federasyonu (TSSF) tarafından düzenlenen "Sualtı Görüntüleme Türkiye Şampiyonası" Antalya'nın Kemer ilçesinde yapılacak.

Federasyondan yapılan yazılı açıklamaya göre, resifleri, sualtı mağaraları ve zengin canlı habitatıyla ünlü Kemer Üç Adalar'da gerçekleştirilecek yarışmalarda 30 sualtı görüntüleme sporcusu, 30 yardımcı dalgıçla birincilik için dalacak.

Fotoğraf ve video kategorilerinde yapılacak şampiyonada, fotoğraf kategorisinde yarışmalar geniş açı, modelli geniş açı, balık, makro ve konulu makro (süngerler), olmak üzere toplam 5 dalda gerçekleşecek.

Yarın ve 23 Eylül'de toplam 4 dalışın yapılacağı Türkiye Şampiyonası'nda çekilen fotoğraf ve videoların en iyileri, seçici kurul tarafından 24 Eylül'de değerlendirilerek şampiyonlar ve dereceye girenler belirlenecek.

TSSF Başkanı Doç. Dr. Şahin Özen, yaptığı açıklamada, katılan bütün sporculara başarılar dilerken, organizasyon hazırlığında emeği geçen herkese teşekkür etti. Özen, şampiyonluk mücadelelerinin ülkenin sualtı zenginliğini bir kez daha gözler önüne sereceğini bildirdi.İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×