Tenis: Doğu Kulüpleri Takım Şampiyonası

- Türkiye Tenis Federasyonu tarafından organize edilen şampiyona Malatya'da sona erdi - Erkeklerde Ağrı Gençlik Spor Kulübü, kadınlarda ise Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Spor Kulübü şampiyon oldu

Tenis: Doğu Kulüpleri Takım Şampiyonası
15 Ağustos 2016 Pazartesi 16:00


MALATYA (AA) - Türkiye Tenis Federasyonu tarafından bu yıl beşincisi düzenlenen Doğu Kulüpleri Takım Şampiyonası Malatya'da sona erdi.

İnönü Üniversitesi tenis kortlarında 11 Ağustos Perşembe günü başlayan ve 18 ilden 217'si erkek, 97'si kadın toplam 314 sporcunun katıldığı şampiyonada bugün final müsabakaları yapıldı.

Erkeklerde, Ağrı Gençlik Spor Kulübü birinci, Batman Eğitim Spor Kulübü ikinci, Batman Gençlik Spor Kulübü üçüncü, Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi Spor Kulübü ise dördüncü oldu.

Kadınlarda ise Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Spor Kulübü birinciliği, Şanlıurfa Tenis Kano ikinciliği, 1966 Malatya Gençlik Spor üçüncülüğü, Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi Spor Kulübü ise dördüncülüğü elde etti.

Dereyece giren sporculara ve kulüplere, kupa ve madalyaları İnönü Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Nusret Akpolat, İnönü Üniversitesi Beden Eğitim ve Spor Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. Davut Özbağ ve turnuva başhakemi Tufan Tercan tarafında verildi.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×