Tenis: 18 Yaş Türkiye Şampiyonası

Türkiye Tenis Federasyonu tarafından organize edilen ve 25 sporcunun katıldığı şampiyona, Ağrı'da start aldı

Tenis: 18 Yaş Türkiye Şampiyonası
06 Eylül 2016 Salı 20:51

Türkiye Tenis Federasyonu (TTF) tarafından düzenlenen 18 Yaş Türkiye Şampiyonası, Ağrı'da başladı.

Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi Tenis Kortları'nda başlayan, TTF, Ağrı Valiliği, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü ile Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi (AİÇÜ) ortaklığında, 25 sporcunun katıldığı şampiyona 4 gün sürecek.

TTF hakemi Ali Serdar Türköz,  turnuvaya Türkiye genelinden 19 erkek ve 6 kadın sporcunun katılım gösterdiğini söyledi.

Ağrı'ya, böyle bir turnuva verdikleri için federasyona teşekkür ettiğini belirten Türköz, "Tesisler ve üniversite çok güzel. Türkiye'de birçok ilde olmayan imkanlar burada var. En önemlisi de insanların ilgisi. Sporculara, antrenörlere ve hakemlere olan ilgileri gerçekten çok iyi." dedi.

Sporculardan Nabi Kuştepe de turnuvaya Ankara'dan katıldığını belirterek, Ağrı'ya ilk defa geldiğini ve çok mutlu olduğunu kaydetti.

Ağrı'da çok güzel bir ortam olduğunu anlatan Kuştepe, "Çok büyük bir imkan var burada bizler için. Buraya gelmeden önce ailem özellikle çok korkuyordu. Yaşanan olaylardan dolayı. Ama burada hiçbir terör olayı yok, gayet barışçıl güzel bir ortam var." diye konuştu.

Sporculardan Nurseda Akovalıer ise turnuvaya Adana'dan katıldığını ve 18 Yaş Türkiye Şampiyonası'nın Ağrı'da düzenlenmesinden dolayı mutlu olduklarını aktardı.

Tesislerin çok iyi olduğunu dile getiren Akovalıer, "Hem kortlar olsun hem de kalacağımız yerler den dolayı çok iyi tesis olmuş. Ağrı'dan bir çok sporcu tanıdık. Hepsi kibar ve gayet iyi insanlar, çok iyi vakit geçirdik." ifadelerini kullandı.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×