Takımıma sonuna kadar güveniyorum

"Zaman zaman bazı futbolcularımıza yönelik çok anlamsız ve abartılı şekilde haksız eleştiriler yapılmakta. Ricam, eleştirilerin hakaret ve aşağılama seviyesine ulaşmadan, yapıcı ve motive edici şekilde olmasıdır"

Takımıma sonuna kadar güveniyorum
14 Kasım 2016 Pazartesi 14:49Trabzonspor Teknik Direktörü Ersun Yanal, sezon başından bu yana zorluklar yaşamalarına rağmen takımına sonuna kadar güvendiğini söyledi.

Yanal, Trabzonspor'un dergisinde yer alan röportajında, kulübün her anlamda yeniden yapılanma sürecinin içerisinde olduğunu belirtti.

Başarı ve geleceğe dair umudun, sahada mücadele eden, maç kazanan bir takımla doğru orantılı olduğunu vurgulayan Yanal, şöyle devam etti:

"Sezon başından bu yana her ne kadar işler istediğimiz gibi gitmese, zorluklar yaşasak da bilinmeli ki takımıma sonuna kadar güveniyorum. Bütün oyuncularımın uzun vadede bize çok büyük katkılar sağlayacağına inancım tamdır. Bir sürecin içerisindeyiz ve inişli çıkışlı grafikler yaşayabiliriz. Buna emekleme dönemi de diyebiliriz. Haliyle yeni kurulan takımımızı herkesin kucaklaması gerekiyor. Finalde takımını sahiplenen, sabreden, inanan ve umutlu olanlar kazanacaktır."

Yanal, geçmişteki kötü transfer sicillerinin ve kaybolan itibarlarının hareket alanlarını daralttığına işaret ederek, kulübün karşılaştığı bu durumun, transfer politikalarının yeniden şekillenmesine neden olduğunu ve bu nedenle de ince eleyip sık dokuyarak, mali yapıyı sarsacak transferlere yönelmediklerini kaydetti.

Trabzonspor'un bugün saha sonuçları anlamında eleştiriler alacağını da ifade eden Yanal, "Bugün Trabzonspor'umuz saha sonuçları anlamında eleştiriler alacaktır. Ancak unutulmamalı ki uzun süredir kan kaybetmiş, yıpranıp dağılmış bir yapıyı bir anda toparlamak zor. Bu zor dönemde destek olan herkese teşekkür ediyorum. Zaman zaman bazı futbolcularımıza yönelik çok anlamsız ve abartılı şekilde haksız eleştiriler yapılmakta. Ricam, eleştirilerin hakaret ve aşağılama seviyesine ulaşmadan, yapıcı ve motive edici şekilde olmasıdır. Sonuçta biz, camiamızla birlikte bir kulübüz ve bu kulübün her parçası hepimiz için değerlidir." değerlendirmesinde bulundu.

"Başarı tek başına gelmez, biz camiamızla birlikte takımız"

Yanal, sezon başında camiadan sabır istediğini hatırlatarak, "Bunu istememdeki en önemli neden, Trabzonspor'umuzun geçiş dönemini en hasarsız ve en mantıklı yerde bitirmesiyle ilgiliydi. Bunu başarabilmemiz için camia olarak aynı dili konuşmamız gerekiyor. Takım olmak sadece futbolcu ve teknik ekiple mümkün değildir. Takım olmak, yönetimi, teknik ekibi, taraftarı ve camiasıyla bir bütün olmaktan, altını çizerek tekrar söylüyorum, aynı dili konuşmaktan geçiyor." diye görüş bildirdi.

"Trabzonspor, Trabzonspor gibi oynamalı" ifadesini kullanan Yanal, şunları kaydetti:

"Bu ifadeyi kabul etmemek mümkün mü? Geçmişte tarihi başarıların altına imza atmış Trabzonspor'umuz yeniden o eski günlerine dönecektir. Buna herkesin inanmasını ve geleceğe dair umutlu olmasını istiyorum. Bunu neden söylüyorum? Çünkü uzun bir sürenin ardından hakikaten çok doğru işler yapan bir yönetim görev başında. Yönetimimiz her anlamda kulübümüzü iyi bir noktaya taşırken bizler de takımımızı geleceğe hazırlıyoruz. Gelişerek, değişerek, ihtiyaç duyulan yerlere kaliteli, Trabzonspor'u en iyi yerlere taşıyabilecek güçte takviyeler gerçekleştirilecektir. Bu altyapıya sahip bir takımız."

Yanal, çok kaliteli oyunculardan kurulu bir takım olduklarını da dikkati çekerek, "Bu kaliteyi birlikte düşünen bir takım haline getirdiğimizde göreceksiniz, herkesin beğenerek izlediği Trabzonspor sahada olacaktır. Başta da söylediğim gibi başarı tek başına gelmez, biz camiamızla birlikte takımız. Trabzonspor'umuza hep beraber sahip çıkarak yeniden yolculuğumuzda yalnız bırakmayalım." görüşünü paylaştı.

İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×