Tahkim Kurulu Başkanı konuştu, ortalık karıştı

İstanbul Barosunun İstiklal Caddesindeki merkezinde düzenlenen "Spor uyuşmazlığı ve Tahkim Kurulu" konulu konferansına Trabzonsporlu taraftarların eylemi damga vurdu.

Tahkim Kurulu Başkanı konuştu, ortalık karıştı
14 Aralık 2013 Cumartesi 17:38

İstanbul Barosunun İstiklal Caddesindeki merkezinde düzenlenen "Spor uyuşmazlığı ve Tahkim Kurulu" konulu konferansına Trabzonsporlu taraftarların eylemi damga vurdu.

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Tahkim Kurulu Başkanı Avukat Engin Tuzcuoğlu'nun konuşması sırasında izleyiciler arasında yer alan bordo-mavili taraftarların Tuzcuoğlu'na sözlü sataşmaları ortalığı karıştırdı.

Sporx'in haberine göre, Orhan Adli Apaydın Salonu'nda gerçekleşen konferansta söz sırasının TFF Tahkim Kurulu başkanı Tuzcuoğlu'na gelmesinin ardından salonda bulunan 10 dolayındaki temiz futbol eylemcisi arasında yer alan Trabzon Fikir Kulübü üyelerinden Yavuz Saltuk ayağa kalkarak, "Tüm katılımcılardan herkesten özür diliyorum. Yalnızca dünyanın en büyük şikesini aklayan bu herifi burada konuşturmanızı kınıyorum. Sen burada konuşamazsın. İntihar eden taraftarların ahı seni boğacak, utanmıyor musun?" demesinin ardından ortalık karıştı.

Salonun bir kesimi bu protestoya alkışlayarak destek verirken bir kesim ise tepki gösterdi. Trabzonsporlu taraftar Saltuk ilk tepki konferansı organize eden spor camiasının da yakından tanıdığı isim olan Avukat Alpay Köse tarafından geldi.

Saltuk, Avukat Alpay Köse tarafından salondan çıkartıldı. İçerde bulunan diğer Trabzorspor taraftarlar ayrıca "Yeter, tuzun koktu sen sus adalet konuşsun" yazılı pankart açarak Tahkim Kurulu Başkanı Tuzcuoğlu'na tepki gösterdi.

89 haftadır dünyanın dört bir yanında eylemlerini sürdüren ve buna son halkayı Vatikan'da ekleyen Temiz Futbol Eylemcileri Türkiye'ye gelir gelmez soluğu TFF Tahkim Kurulu Başkanı Tuzcuoğlu'nun konuşmacı olarak yer aldığı İstanbul Barosundaki konferansta aldı.

Buradaki eylemin ardından Trabzonsporlu taraftarlar salonun dışına atılırken Türkis Fair Play Platform üyelerinden Yavuz Saltuk, yaşanlarla ilgili olarak yaptığı açıklamada, "Sözüme herkesten özür dileyerek başladım ve tepkimi Tuzcuoğlu'nun yüzüne karşı yaptım. Aralarında Bucaspor'un avukatının da yer aldığı bir grup bana destek gösterdi. Ama bir grupta tepki gösterdi. Sonra Alpay Köse yanıma gelerek "bu benim organizasyonumda ayıp ettiniz' diyerek beni salonun dışına attı" açıklamasını yaptı.
CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×