Şike Davasında Erteleme

Yeniden yargılama kararı çerçevesinde tekrar görülmeye başlanan Şike Davası'nda ikinci duruşma bugün görüldü.Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım'ın katılmadığı duruşma 8 Temmuz 2015 tarihine ertelendi.

Şike Davasında Erteleme
28 Nisan 2015 Salı 16:58

Aziz Yıldırım'ın katılmadığı duruşmaya katılan isimler arasında İlhan Ekşioğlu, Şekip Mosturoğlu, Serdar Adalı, Tayfur Havutçu ve Olgun Peker var.  
 
Dava sanıkların ve avukatların verdiği yoklamayla başladı. 
 
Serdar Adalı duruşmada, hükmün açıklanmasının geri bırakılmasını istemediğini Tayfur Havutçu ise istediğini söyledi.
 
Avukatlardan Lütfi Arıboğan Talebi
 
Haldun Şenman'ın avukatları, Lutfi Arıboğan, Ali Parlak ve İlhan Helvacı'nın huzurda ifadeye çağrılması talebini yenileyerek mahkemeden bu konuda bir karar verilmesini istediler.
 
Yusuf Turanlı'nın avukatı, müvekkilinin iki silahından birinin antika diğerinin de hatıra amaçlı saklandığı ve hiç kullanılmadığı konusunda tanıklık içim Turanlı'nın eşinin tanık olarak dinlenmesini istedi. Avukat ayrıca Cengiz Zülfükaroğlu (eski BJK yöneticisi) ve Abdullah Avcı'nın da dinlenmesini talep etti.
 
Doktor Raporu Sunuldu
 
Aziz Yıldırım'ın avukatı durusmaya katılamadığına dair doktor raporu sundu. Yıldırım'ın avukatı Köksal Bayraktar, kanuna aykırı delillerle karar verildiğini ve müvekkilinin hiç bir surette şike eylemine dahil olmadığını vurgularken beraat istedi ve hükmün açıklanmasının geri brakılmasını da hiç bir surette istemediklerini söyledi.
 
Yeniden Yargılama Hukuka Aykırı
 
Duruşmada söz alan Trabzonspor avukatları ise yargılamanın yenilenmesinin hukuka aykrı olduğunu iddia etti.Bordo mavili ekibin avukatları ayrıca, Yıldırım'ın tanık gösterdiği Cihan Oskay ve polis memuru Lokman Yanık'ın ortaya attığı iddiaların da yalan olduğu iddiasında bulundu. Avukatlar ayrıca, başka davalarda kanun değişikliğinden sonra kurulan hükümlerde değişiklik öncesi tapelerin delil niteliğinin korunduğuna dikkat çekerek kararın emsal alınmasını istediklerini belirttiler.
 
Mahkeme heyeti bir sonraki duruşmanın 8 Temmuz 2015 tarihinde yapılmasına karar verdi.
 

İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×