Şampiyonluğunu Türkiye'ye armağan etti

- Kick Boks Dünya Şampiyonası'nda birinci olan Abdulselam Kurt: "Bu başarıyı yakalamak için uzun süre çalıştım. Başarımı ülkeme ve ilçeme armağan ediyorum"

Şampiyonluğunu Türkiye'ye armağan etti
06 Eylül 2016 Salı 15:44


BİTLİS (AA) - İrlanda'da düzenlenen Kick Boks Dünya Şampiyonası'nda gençler kategorisinde birinci olan Tatvanlı sporcu Abdulselam Kurt, şampiyonluğunu Türkiye'ye armağan etti.

Abdulselam Kurt, antrenörü Ömer Uğur ile Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Şahin Kardaş'a makamında ziyarette bulundu.

Genç sporcu, burada yaptığı açıklamada, başarı elde etmek için çok çalıştığını söyledi.

Dünya şampiyonu olarak Tatvan'a döndüğü için çok mutlu olduğunu anlatan Abdulselam Kurt, şöyle konuştu:

"Bu başarıyı yakalamak için uzun süre çalıştım. Allah'a şükürler olsun ülkemizi, ilimizi ve ilçemizi en iyi şekilde temsil ederek büyük bir başarı elde ettim. Bu başarıyı öncelikle aileme ve hocalarıma borçluyum. Ayrıca bu başarımı ülkeme ve ilçeme armağan ediyorum. İnşallah bundan sonraki hedefim daha çok çalışarak büyükler kategorisinde dünya şampiyonu olmak."

Abdulselam Kurt'un antrenörü Ömer Uğur ise sporcusunun daha önce de birçok başarıya imza attığını kaydetti.

Uzun süre, disiplinli şekilde Dünya Şampiyonası'na hazırlandıklarını aktaran Uğur, "Abdulselam Kurt'un dünya şampiyonu olması, bizi son derece sevindirdi ve gururlandırdı. Abdulselam bu sene farklı branşlarda da yine birçok başarıya imza atmıştı. Son başarısıyla da bu seriyi taçlandırmış oldu. Aynı zamanda okuluna da devam ediyor ve derslerinde de çok başarılı bir öğrencimiz. İnşallah daha nice başarılar kendisini bekliyor." ifadelerini kullandı.

Şahin Kardaş da Abdulselam Kurt'un dünya şampiyonluğunun hem ülkeye hem Bitlis'e hem de Tatvan'a hayırlı olmasını diledi.

Bu başarının diğer spor branşlarına da olumlu yansıyacağına inandığını kaydeden Kardaş, "Çünkü ilçemizde bu potansiyel var. Bu anlamda biz de sporcularımızın başarısı için şimdiye kadar olduğu gibi bundan sonra da elimizden geleni yapmaya devam edeceğiz. İnşallah antrenörlerimizin gayreti ve sporcularımızın azmi ile ilçemizde her alanda başarı bir gelenek haline gelecek." şeklinde görüşlerini belirtti.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×