Rio'ya ENKA damgası

2016 Rio Olimpiyatları'nda mücadele edecek 103 sporcudan 21'i ENKA Spor'da forma giyiyor

Rio'ya ENKA damgası
01 Ağustos 2016 Pazartesi 11:57


ENKA Spor, 21 kişiyle, Brezilya'nın Rio de Janeiro kentinde organize edilecek 31. Yaz Olimpiyat Oyunları'nda Türk Milli Takımı'na en fazla sporcu veren kulüp oldu.

Türkiye, oyunlara 103 sporcuyla gitme hakkı kazanırken, ENKA Spor, 21 sporcusunu milli takıma göndererek önemli bir başarıya imza attı. 35 farklı kulüpten sporcunun yer aldığı Türk Milli Takımı'nda binicilikte Ömer Karaevli ve modern pentatlonda İlke Özyüksel ise kariyerlerini bireysel olarak sürdürüyor.

ENKA Spor'un ardından Fenerbahçe, 16 sporcuyla ikinci sırada yer alırken, İstanbul Büyükşehir Belediyespor 12, Galatasaray ise 10 sporcusunu Rio'ya gönderdi.

2016 Rio Olimpiyatları'nda mücadele edecek Türk Milli Takımı'nı oluşturan sporcuların kulüpleri şöyle:

ENKA Spor (21): Sultan Haydar, Kaan Kigen Özbilen, Ali Kaya, Halil Akkaş, Tarık Langat Akdağ, İlham Tanui Özbilen, Jak Ali Harvey, Tuğba Güvenç, Eşref Apak, Kıvılcım Kaya Salman, Karin Melis Mey, Yasemin Can, Aras Kaya, Meryem Akda, Emre Zafer Barnes, Polat Kemboi Arıkan, Şeref Osmanoğlu, İzzet Safer (Atletizm), Çağla Büyükakçay (Tenis), Viktoria Zeynep Güneş, Nezir Karap (Yüzme)

Fenerbahçe (16): Ramil Guliyev, Emel Dereli, Tuğçe Şahutoğlu, Yasmani Copello Escobar, Furkan Şen (Atletizm), Birsel Vardarlı Demirmen, Tuğçe Canıtez, Ayşe Cora (Basketbol), Önder Şipal, Onur Şipal, Mehmet Nadir Ünal, Batuhan Gözgeç, Ali Eren Demirezen, Selçuk Eker (Boks), Nazlı Çağla Dönertaş, Alican Kaynar (Yelken)

İstanbul Büyükşehir Belediyespor (12): Bekir Karayel (Atletizm), Özge Bayrak (Badminton), Selçuk Çebi, Cenk İldem, Selim Yaşar, Soner Demirtaş (Güreş), Daniyar İsmayilov (Halter), Dilara Lokmanhekim, Büşra Katipoğlu, Kayra Almira Sayit (Judo), Nur Tatar, Servet Tazegül (Tekvando)

Galatasaray (10): Nevriye Yılmaz, Işıl Alben, Bahar Çağlar (Basketbol), Hüseyin Kandemir, Cem Yılmaz (Kürek), Deniz Çınar, Ateş Çınar, Onur Cavit Biriz (Yelken), Nida Eliz Üstündağ, Ekaterina Avramova (Yüzme)

Ankara ASKİ Spor (3): Rıza Kayaalp, Taha Akgül, Mustafa Kaya (Güreş)
Trakya Birlik Spor (3): Yasemin Adar, Hafize Şahin, Bedia Gün (Güreş)
Beşiktaş (2): Şaziye İvegin Üner (Basketbol), Ahmet Li (Masa tenisi)
İzmir Büyükşehir Belediyespor (2): Ferhat Arıcan (Cimnastik), Yasemin Ecem Anagöz (Okçuluk)
İstanbul Avcılık ve Atıcılık İhtisas (2): Yavuz İlnam (Atıcılık), Assiya İpek (Halter)

Bursa Büyükşehir Belediyespor (2): Esma Aydemir (Atletizm), Melek Hu (Masa tenisi)
Abdullah Gül Üniversitesi (2): Lara Sanders, Esra Ural (Basketbol)
Ankara TSK Sporgücü (2): İsmail Keleş, Yusuf Dikeç (Atıcılık)
Yakın Doğu Üniversitesi Basketbolu Geliştirenler Derneği (2): Şebnem Kimyacıoğlu, Olcay Çakır (Basketbol)

İzmir Atıcılık İhtisas Spor (1): Erdinç Kebapçı (Atıcılık)
SAYDES Spor (1): Ercan Muslu (Atletizm)
Kasımpaşa (1): Meryem Erdoğan (Atletizm)
Üsküdar Belediyespor (1): Özlem Kaya (Atletizm)
Ayvalık Küçükköyspor (1): Mert Atlı (Atletizm)
PTT Spor (1): Ersin Tacir (Atletizm)
Bursaspor (1): Cumali Umutcan Emektaş (Atletizm)
Kocaeli BRİSA Spor (1): Onur Balkan (Bisiklet)
Torku Şekerspor (1): Ahmet Örken (Bisiklet)
İTÜ (1): Tutya Yılmaz (Cimnastik)
Marmara Eskrim (1): İrem Karamete (Eskrim)
Ankara Tuz Gölü (1): Mehtap Kurnaz (Halter)
Gaziantep Halter İhtisas (1): Duygu Aynacı (Halter)
Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Kağıtspor (1): Bekir Özlü (Judo)
Antalya Gençlik Spor (1): Lasma Liepa (Kano)
İstanbul Okçuluk (1): Mete Gazoz (Okçuluk)
Çeşmealtı (1): Dilara Uralp (Yelken)
Ankara Şekerspor (1): İbrahim Bölükbaşı (Güreş)
Ankara TEDAŞ Spor (1): Süleyman Atlı (Güreş)
Trakya Birlik Edirnespor (1): Elif Jale Yeşilırmak (Güreş)
Yalova Tershaneler (1): Buse Tosun (Güreş)
Adana BOTAŞ (1): Tilbe Şenyürek (Basketbol)

 
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×