Recep Altepe: Bursaspor, ligden düşerse, Bursa düşer

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Bursaspor Başkanı Recep Bölükbaşı ve yeni yönetimi ağırladı. Bursa'nın dünya çapında çok markası olduğunu hatırlatan Başkan Altepe, "Bursaspor da neden bir dünya markası olmasın. Herkes...

Recep Altepe: Bursaspor, ligden düşerse, Bursa düşer
09 Haziran 2014 Pazartesi 18:33

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Bursaspor Başkanı Recep Bölükbaşı ve yeni yönetimi ağırladı. Bursa'nın dünya çapında çok markası olduğunu hatırlatan Başkan Altepe, "Bursaspor da neden bir dünya markası olmasın. Herkes üzerine düşeni yaparsa bunun için hiçbir engel yok. Bursaspor şampiyon olursa Bursa olur, Bursaspor ligden düşerse Bursa düşer." dedi.

Bursaspor Kulübü Başkanı Recep Bölükbaşı, yönetim kurulu üyeleriyle birlikte Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe'yi ziyaret etti. Kulüp Başkanı Bölükbaşı, "Genel kurulumuzun ardından görev bize tebliğ edildi. Süper Lig'de daha başarılı sonuçlar almak için çalışacağız. Sizin desteğinizin yanımızda olduğunu biliyoruz. Bu bize büyük güç veriyor. Önümüzdeki dönemde yeni stadımız da tamamlanacak. Avrupa'da örnek gösterilen bir statta maçlarımızı yapacağız. Gerek yeni yönetim gerek Şenol Güneş hocamızın gelmesiyle güzel bir sinerji yakaladık. Sizin de desteğinizle daha güzel günler yaşayacağımıza inanıyorum." diye konuştu.

Bursaspor'un, 3 milyon nüfuslu, 25 sanayi bölgesinde 4 binin üzerinde büyük fabrikası olan bir kentin takımı olduğunu hatırlatan Başkan Altepe, Türkiye'de böyle bir güce sahip başka bir takım bulunmadığını vurguladı. Yeni yönetimle yeni bir dönemin başladığını ifade eden Başkan Altepe, şöyle devam etti:

"Şampiyonluğun bir tesadüf olmadığını, bu takımın arkasında 3 milyonluk bir şehir olduğunu göstermemiz gerekli. Bu güçlü camia ile Bursaspor şampiyonluklara abone olmalı, en azından ligi 2'nci, 3'üncü bitirip, sürekli Avrupa kupalarında oynamalı. Bursa olarak çok sayıda dünya markamız var. Bursaspor neden bir Avrupa markası olmasın.

Biz Büyükşehir Belediyesi olarak 100'lerce trilyonluk yatırımları bunun için yapıyoruz. Güzel bir yönetimle Bursaspor'un tek rakibi kendisi olur. Bursaspor şampiyon olursa Bursa Şampiyon olur, Bursaspor ligden düşerse Bursa düşer. Bu unutulmamalı. Artık seçim bitti. Herkes de üzerine düşeni yapmalı. Yapacak bir şeyi yoksa da susmalı."

Bursaspor Başkanı Bölükbaşı, günün anısına Başkan Altepe'ye Bursaspor forması ve kaşkol hediye etti.

CİHAN

Recep Altepe: Bursaspor, ligden düşerse, Bursa düşer


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×