PFDK eski üyesi Kazmaz: RTÜK ve Basın İlan Kurumu göreve

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) eski Disiplin Kurulu Üyesi ve asbaşkanı, spor hukukçusu Avukat Remzi Kazmaz, Trabzonspor'dan sonra Fenerbahçe'nin UEFA'ya yaptığı başvurunun da etik ve ahlaki olmadığını söyledi. Bir spor gazetesinin bugünkü...

PFDK eski üyesi Kazmaz: RTÜK ve Basın İlan Kurumu göreve
27 Haziran 2014 Cuma 16:23

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) eski Disiplin Kurulu Üyesi ve asbaşkanı, spor hukukçusu Avukat Remzi Kazmaz, Trabzonspor'dan sonra Fenerbahçe'nin UEFA'ya yaptığı başvurunun da etik ve ahlaki olmadığını söyledi.

Bir spor gazetesinin bugünkü nüshasında yer alan açıklamaları üzerine sosyal medyada Trabzonsporlular'ın eleştirilerine muhatap olan Avukat Remzi Kazmaz, "Nasıl ki Trabzonspor'un tavrı etik, sportif değilse Fenerbahçe'nin de Trabzon'u UEFA'ya şikayet etmesi aynı şekilde etik ve sportif değildir." dedi.

TFF, her ne kadar olumsuz karar verse de bu tür itirazların adresinin TFF Genel Kurulu olduğunu vurgulayan Avukat Kazmaz, "Tüm bu yapılanlar fair play ruhuna da aykırıdır. Kulüp yöneticilerinin yaptığı davranışlar taraftarı birbirine kırdırmaktan öteye gitmiyor. Türk sporu, kulüpler ve ülke imajı zedeleniyor." diye konuştu.

'BASİRETSİZ YÖNETİCİLER YÜZÜNDEN BARIŞ DİLİ ZARAR GÖRÜYOR'

Kulüp yöneticilerinin yanı sıra bazı medya gruplarının ve kalemşörlerin tartışma ortamını kavgaya dönüştürdüğünü ifade eden Avukat Kazmaz, "Fenerbahçe ve Trabzonspor ikisi de ülkemizin güzide kulübü. Ancak basiretsiz yöneticileri sayesinde barış dili sporun ruhu zarar görmekte ve taraftarlar kavga ortamına çekilmektedir." diyerek, şöyle konuştu:

"Sporda şiddete kadar varacak olayları körükleyen kalemşörler ve medya grupları da mevcuttur. Sporadamı ve hukukçu kimliğimizle dün ne dediysek bugün de aynı şeyleri söylüyoruz. Kimsenin adamı da olmadık. Spor haberlerinde, gazetecilik meslek ilkelerine ve sporun ruhuna aykırı davranışlar içinde bulunan, olaylara çanak tutan kalemşörler ve yayın organları için RTÜK, Basın İlan Kurumu, Basın Konseyi, Türkiye Spor Yazarları Derneği (TSYD) ve Türkiye Gazeteciler Cemiyeti gibi kurum ve kuruluşları harekete geçmeye çağırıyoruz."

CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×