Olympique Marsilya, iş adamı Frank McCourt'a satıldı

- Fransız Olympique Marsilya kulübü ile ABD'li iş adamı McCourt arasındaki satış işleminin yıl sonunda resmileşeceği duyuruldu

Olympique Marsilya, iş adamı Frank McCourt'a satıldı
29 Ağustos 2016 Pazartesi 18:23


PARİS (AA) - Fransız kulübü Olympique Marsilya'nın, McCourt Grubu'nun Başkanı ABD'li iş adamı Frank McCourt'a satılması için anlaşmaya varıldı.

Kulüpten yapılan yazılı açıklamada, başkan Margarita Louis-Dreyfus ile Frank McCourt arasında yapılan müzakereler sonunda kulübün satışı konusunda uzlaşıldığı belirtildi.

Açıklamada satış detayları hakkında bilgi verilmezken, anlaşmanın, yıl sonunda kulübün danışma komitesiyle yapılacak görüşme sonunda resmileşeceği kaydedildi.

Satışa ilişkin değerlendirmelerine yer verilen McCourt, "Olympique Marsilya'nın tarihine dahil olmak ve kulübü başarıya ulaştırmak benim ve ailem için bir onur." ifadelerini kullandı.

Açıklamada başkan Louis-Dreyfus'un ise, "Bugün Olympique Marsilya, tarihinde yeni bir sayfa açıyor. Birçok aday arasından uzun bir süreç sonunda seçilen kulübümüzün yeni sahibi gelecek ve ona çok iyi bakacak. McCourt bence kulübümüze büyük bir gelecek vadediyor." ifadelerine yer verildi.
İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×