Moussa Sow: Filistinlilerin yaşadıklarını izlemek kalbimi yaralıyor

Fenerbahçe'nin Senegalli futbolcu Moussa Sow, İsrail'in Gazze'ye yönelik saldırıları izlerken kalbinin yaralandığını söyledi.    Düzce'de yeni sezon hazırlıklarını sürdüren Fenerbahçe'de golcü futbolcu Moussa Sow, basın...

Moussa Sow: Filistinlilerin yaşadıklarını izlemek kalbimi yaralıyor
19 Temmuz 2014 Cumartesi 15:13

Fenerbahçe'nin Senegalli futbolcu Moussa Sow, İsrail'in Gazze'ye yönelik saldırıları izlerken kalbinin yaralandığını söyledi.

    Düzce'de yeni sezon hazırlıklarını sürdüren Fenerbahçe'de golcü futbolcu Moussa Sow, basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.

    Kamp çalışmalarını değerlendirerek sözlerine başlayan golcü oyuncu, "Üç, dört gündür yeni sezon hazırlıklarını, kampımızı burada sürdürüyoruz. Her şey gayet iyi gidiyor. Ben üçüncü defa burada kamp yapma fırsatı buluyorum. Gerçekten harika bir ortamdayız. Çalışmak için çok güzel bir tesis. Belki tatilimiz sona erdi. Tatilimizin bitmesine rağmen biz birbirimizle olmaktan, tekrar buluşmuş olmaktan dolayı çok büyük mutluluk duyduk. Keyifli bir şekilde çalışmalarımızı sürdrürüyoruz. Şampiyonlukla tamamladığımız bir sezonun ardından yeni sezon için burada çalışmalarımıza devam ediyoruz." şeklinde konuştu.

    Geldiği ilk günle bugünü değerlendirmesi istenen Moussa Sow, kendisini daha fazla Fenerbahçe oyuncusu olarak hissettiğini dile getirdi. Yıldız futbolcu, sözlerini şöyle sürdürdü: "İki buçuk yıldır Fenerbahçe'de futbol oynuyorum. Lille gibi bir kulüpten geldim Fenerbahçe'ye, insanlar benden çok şeyler bekliyordu. Lille'de kendimi çok geliştirdiğimi düşünüyorum. Fenerbahçe'ye katıldıktan sonra bunun üzerine çok daha fazlasını koydum. Fenerbahçe'ye geldikten sonra çok çok daha iyi durumda hissediyorum kendimi."

    Kendisini gerçek bir Fenerbahçe oyuncusu olarak gördüğünü tekrarlayan Sow, "Fenerbahçe için kendimi önemli de hissediyorum. Fenerbahçe'ye bir şeyler katabilen, Fenerbahçe'ye katkı yapabilen bir oyuncu olarak görüyorum kendimi ve bunu yapmaya çalışıyorum sahada. Tabii ki ilk günle bugün arasında bir fark söz konusu. Bugün kendimi Fenerbahçe'nin daha önemli bir oyuncusu, daha Fenerbahçe'ye ait bir oyuncusu olarak hissediyorum." diye konuştu.

"FENERBAHÇE FUTBOLCUSU OLMAKTAN ÇOK MUTLUYUM"

    Her sezon hakkında çıkan transfer söylentileri ve futbolu Fenerbahçe'de bırakma konusundaki düşünceleri sorulan tecrübeli oyuncu, çıkan haberleri dedikodu olarak değerlendirerek, "Bu her yıl biz bu dedikodu ile karşılaşıyoruz. Bir kısmı doğru, bir kısmı yanlış oluyor; ama her zaman oluyor. Sezonu geride bıraktık tabii ki benimle ilgilenen bazı kulüpler vardı. Kulüplerin sizinle ilgilenmesi her zaman size mutluluk verici bir durumdur. Geçen sene de bu dedikodularla karşı karşıya kaldık; ama ben sonuç olarak Fenerbahçe'de kaldım şu an Fenerbahçe oyuncusuyum. Şu anda takımımla birlikte kampta çalışmalarımı en iyi şekilde sürdürüyorum. Fenerbahçenin bir oyuncusu olmaktan dolayı büyük bir mutluluk duyuyorum. Burada çalışmalarımı sürdürürerek önümüzdeki sezona hazırlanma gayreti içerisindeyim." cevabını verdi.

    Futbolu Fenerbahçe'de bırakma konusuna ise golcü futbolcu, espiriyle karışık olarak "Futbolu bırakma niye düşüneyim ki? Şu anda ben kendimi çok iyi hissediyorum. Futbolu bırakmakla ilgili en ufak düşüncem yok. İleriki yılları ancak Allah bilir." ifadelerini kullandı.

SOW'DAN DİEGO'YA ÖVGÜ

    Senegalli futbolcu, yeni transfer Diego Ribas'ın teknik kapasitesiyle takıma büyük katkı sağlayacağını kaydetti. Diego'nun zeki ve teknik kapasitesi yüksek bir oyucnu olduğunu belirten yıldız oyuncu, Diego hakkında şöyle konuştu:

    "Fenerbahçe'ye çok şeyler katacığını düşünüyorum. Bizi besleyebilecek bize atacağı paslarıyla çok büyük yardımları olabileceğini düşünüyorum. Onun tekniğinden çok faydalanacağımızı düşünüyorum. Takımı oynatabilecek bir oyuncu olduğunu düşünüyorum."

    

    Beşiktaş'ın yeni transferi vatandaşı Demba BA ile ilgili düşünceleri de sorulan Sow, "Tamamen kendi kararıydı. Net bir rolüm olduğunu söyleyemem. Daha önce sık sık İstanbul'a gelmişti; maçları izlemek ve beni görmek için. Ben kişisel olarak İstanbul'a gelerek çok iyi bir seçim yaptığını düşünüyorum. Stattaki atmosferi gördü ben bu atmosferden etkilendiğini düşünüyorum. Bir diğer sebebi de Türkiye'nin güzel ve müslüman bir ülke olması. Belki Fenerbahçe taraftarları böyle bir transferi beklemiyordu, onlar için de güzel bir sürpriz oldu." diye konuştu.

"FİLİŞTİN İÇİN DUA EDELİM"

İsrail'in Filistin'e gerçekleştirdiği saldırıyla ilgili de konuşan Sow, "Söylemek istediğim bir şeyler var. Tabii ki orada olanları görmek gerçekten çok üzücü. İşin siyasi boyutunu çok büyük detayı ile bilmiyorum. Televizyonu açtığınızda o insanların yaşadıklarını izlemek beni kalpten yaralıyor. Kendi başımıza gelmesini hiçbir zaman istemeyeceğimiz olayları izliyoruz şu anda. İnşallah en kısa zamanda bu olaylar sona erer. Onlara dualarımıız eksik etmeyelim ben de o insanlar için dua ediyom. En kısa zamanda bunun sona ermesini diliyorum." ifadelerini kullandı.

SOW'DAN 19.07 DÜNYA FENERBAHÇELİLER GÜNÜ MESAJI

    Sow, 19.07 Dünya Fenerbahçeliler Günü itibariyle de taraftarlara şu mesajı yolladı: "Fenerbahçe taraftarları, kulübümüz için çok güzel bir gün olmasını diliyorum. Fenerbahçe mevcut olduğu müddetçe umarım aynı şekilde kutlanır. Biz oyuncular olarak Fenerbahçe'ye her zaman daha üst noktalara taşımaya, Fenerbahçe'yi daha da büyütmek için çalışıyoruz."

    Sow, yeni sezon formalarıyla ilgili de "Ben bu sabah gördüm, çok iyi tasarlanmış çok şık formalar. Oyuncular olarak da bu sabah formalarla ilgili çeşitli sohbetlerimiz oldu. O formayı üzerimize giyip sahaya çıkma konusunda sabırsızlanıyoruz. Ben beyaz formayı daha çok beğendim." diyerek sözlerini tamamladı. CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×