Melo: Dördüncü yıldızı takmak istiyoruz

Galatasaray'ın yıldız futbolcusu Melo, bu sezon şampiyon olarak dördüncü yıldızı takarak tarihe geçmek istediklerini söyledi. Sarı-kırmızılı takımın kamp yaptığı otelde basın mensuplarına açıklamalarda bulunan yıldız oyuncu, Galatasaray’da...

Melo: Dördüncü yıldızı takmak istiyoruz
20 Temmuz 2014 Pazar 19:13

Galatasaray'ın yıldız futbolcusu Melo, bu sezon şampiyon olarak dördüncü yıldızı takarak tarihe geçmek istediklerini söyledi.

Sarı-kırmızılı takımın kamp yaptığı otelde basın mensuplarına açıklamalarda bulunan yıldız oyuncu, Galatasaray’da en fazla forma giyen 10. yabancı olduğu için tarihe geçmenin önemli olduğunu belirterek, "Ama ben kupalar kazanarak tarihe geçmeyi istiyorum. Türkiye'de kazanılması gereken bütün kupaları kazandım. Ama her zaman bir hedef vardır. Bu seneki hedefimiz de 4. yıldızımızı göğsümüze takmak. O yüzden en büyük hedef bu. Bu şekilde tarihe geçmeyi tercih ederim" diye konuştu.

Felipe Melo, "Artık hazırlıklarımıza başladık. Prandelli'nin çalışma metodunu daha önceden bildiğim için çok zor periyot olacağını biliyordum. O yüzden iyi dinlendim ve hazırlandım. Şu anda da güzel bir şekilde hazırlıklarımıza devam ediyoruz." ifadelerini kullandı.

Kaptan olacağıyla ilgili sorular üzerine yıldız oyuncu, "Kaptanlık lider olmaktır. Ben zaten geldiğim günden beri takımın kaptanlarından biri olduğumu düşünüyorum ve bu şekilde hareket ediyorum." dedi.

Galatasaray’dan ayrılmak istemediğini belirten Melo, "Galatasaray'ın futbolcusuyum ve burada olmaktan çok mutluyum." diye konuştu. Sosyal medyadaki hesabından Gazze'ye destek mesajı yayımlayan Felipe Melo, konuyla ilgili soru üzerine şunları kaydetti: "Bence basın toplantısındaki en anlamlı soruydu. Bir Galatasaray futbolcusu ve insan olarak o mesajı yayınladım. Her dakika da onlara dua ediyorum. Çünkü benim 4 çocuğum var. Biliyorsunuz orada haksız yere birçok çocuk can veriyor. Sadece çocuk anlamında da değerlendirmemek lazım. Böyle kötü bir olayda yaşlı bir insanın ölmesi de beni yasa sokar. O yüzden şu anda yapılması gereken, sıfatlarımızı göz ardı ederek, oradaki kişilere dua etmek. Bu insani görevimiz. Kimsenin şüphesi olmasın onlara dua etmeye devam ediyorum."

Felipe Melo, Brezilya Milli Takımı'nın 2014 Dünya Kupası yarı finalinde Almanya karşısında aldığı 7-1'lik yenilginin tüm Brezilyalılar gibi kendisini de üzdüğünü dile getirerek, şöyle konuştu: "Ama biliyorsunuz burada bir şey konuşuluyor ondan sonra Brezilya'ya varınca farklı yansıtılıyor ve yorumlanıyor. O yüzden bu konulara çok fazla gitmek istemiyorum. Ama mutlaka arkadaşlarım ve ülkem için çok üzüldüm."

Melo, daha önce Fiorentina'da birlikte çalıştığı teknik direktörü Cesare Prandelli'nin kariyerinde çalıştığı en iyi antrenörlerden biri olduğunu vurgulayarak, şu değerlendirmeyi yaptı:

"Prandelli'nin nasıl biri olduğunu kesinlikle bekleyip görmeniz lazım. Prandelli hakkında konuşmam gerekirse, kariyerimde çalıştığım en iyi antrenörlerden birisi. Ondan çok şey öğrendim ve onun sayesinde çok çok iyi yerlere geldim. Prandelli hakkında konuşursak, sadece bu toplantı yetmez, sabaha kadar konuşabilirim."

DİEGO RİBAS HAKKINDAKİ GÖRÜŞLERİ

Felipe Melo, bir başka soru üzerine Fenerbahçe'nin transfer ettiği vatandaşı Diego Ribas ile çok iyi arkadaş olduklarını anlatarak, şöyle devam etti: "Diego ile çok iyi arkadaşız. Onun eşiyle benim eşim görüşüyorlar. Ancak onun haricinde saha içiyle ilgili yorum yapmak istemiyorum. Saha dışında çok iyi dostuz ama saha içine girdiğimizde bu değişecektir."

Felipe Melo, Ziraat Türkiye Kupası finali ödül töreninde Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Yıldırım Demirören'in elini sıkmamasıyla ilgili soru üzerine, "Aslında çok fazla yoruma gerek yok. Zaten orada görünen resim bin kelimeye bedel." diye cevapladı.

CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×