Maradona’dan "Altın Top" eleştirisi

Arjantin'in efsanevi futbolcusu Diego Maradona, Dünya Kupası'nda "Altın Top" ödülünün Lionel Messi'ye verilmesini eleştirdi.

Maradona’dan
24 Mart 2015 Salı 16:33

Arjantin'in efsanevi futbolcusu Diego Maradona, Dünya Kupası'nda "Altın Top" ödülünün Lionel Messi'ye verilmesini eleştirdi.

2014 Dünya Kupası’nda televizyon yorumculuğu oluşturan Maradona, Almanya’nın 1-0 kazandığı final maçının peşinden yaptığı izahatda, yurttaşı Lionel Messi’nin kupanın en çok oyuncusu seçilerek 'Altın Top' ödülünü almasını doğru bulmadığını anlatım etti.

Messi kararından ötürü FIFA’yı eleştiren Maradona, 'Messi’ye kazanmadığı bir şeyi kazandırmak istiyorlar, bu adil değil. Zavallı. Ben, Leo’ya gökyüzünü armağan ederim fakat doğruyu ifade etmek gerek bu Dünya Kupası’nda yıldızı parlamadı. Pazarlamacılar, ona kazanmadığı bir şeyi kazandırdılar' halinde konuştu.

Maradona ayrıca, Sergio Agüero’nun da bir varlık gösteremediğini belirtip, 'Bu tip turnuvalar için müsait değil' dedi.
Finalde Almanya’ya kaybetmenin 'yüreğinde derin bir üzüntü yarattığını' dile getiren Maradona, 'Ülkem için üzgünüm. Götze’nin attığı goldeki neşe, bana acı verdi. Son dakikalarda Arjantin’in bacaklarında kuvvet kalmadı ve sanırım Alman tankları sahneye çıktı. Genel bir değerlendirme yaparsam, Arjantin en azından penaltılara kalmaya layıktı. Almanya kazandıysa, Arjantin defansında yaşanan bir anlaşmazlık yardımıyla kazandı' yorumunda bulundu.

Kaynak: FANATİK


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×