Kosova'nın FIFA üyeliğine kabul edilmesi

- Cumhurbaşkanı Thaçi ve Başbakan Mustafa tebrik mesajı yayımladı

Kosova'nın FIFA üyeliğine kabul edilmesi
13 Mayıs 2016 Cuma 23:40


PRİŞTİNE (AA) - Kosova Futbol Federasyonunun FIFA üyeliğine kabul edilmesine ilişkin olarak Cumhurbaşkanı Hashim Thaçi ve Başbakan İsa Mustafa tebrik mesajı yayımladı.

Cumhurbaşkanı Hashim Thaçi, sosyal medya hesabı üzerinden yayımladığı mesajda, FIFA üyeliğinin, Kosova futbolunun dünyaya açılması için önemli bir zemin oluşturacağını ifade ederek, "Kosova'nın FIFA üyeliği için çalışan herkese minnettarım." değerlendirmesinde bulundu.

Başbakan İsa Mustafa da yaptığı açıklamada, Kosova'nın artık dünya futbol ailesinin bir üyesi olduğunu belirterek, "Ülkemiz için başarıların sonu yok." değerlendirmesinde bulundu.

Öte yandan, Kosova Futbol Federasyonu Başkanı Fadil Vokrri ise FIFA üyeliklerine destek veren tüm ülkelere teşekkürlerini ileterek, Kosova olarak futbolun bütün değerlerini savunacaklarını vurguladı.

FIFA'nın Meksika'nın başkenti Meksiko'da düzenlenen kongresinde Kosova Futbol Federasyonu, oy çokluğuyla üyeliğe kabul edilmişti. FIFA'nın 210'uncu üyesi konumuna gelen Kosova Futbol Federasyonu, 3 Mayıs'ta UEFA tarafından da üyeliğe alınmıştı.

UEFA'nın kararıyla kulüp ve milli takımlar düzeyinde uluslararası resmi karşılaşmalara çıkma hakkı elde eden Kosova, FIFA üyeliğini alarak 2018 Dünya Kupası Elemeleri'ne katılma hakkına sahip oldu.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×