Kızıl: Sportif havayı korumak için üzerimize düşeni yapmaya çalışacağız

Gaziantepspor Başkanı İbrahim Kızıl, "Yönetim olarak 8 yıl nasıl tüm sorunlara göğüs gerdiysek, bundan sonrada aynen devam edeceğiz.

Kızıl: Sportif havayı korumak için üzerimize düşeni yapmaya çalışacağız
13 Ocak 2014 Pazartesi 19:43

Gaziantepspor Başkanı İbrahim Kızıl, "Yönetim olarak 8 yıl nasıl tüm sorunlara göğüs gerdiysek, bundan sonrada aynen devam edeceğiz. Takımın şuan sportif anlamda yakaladığı havayı korumak ve daha iyiye götürmek için bize düşenin en iyisini yapmaya gayret göstereceğiz." dedi.

Gaziantepspor ile alakalı yaşanan gelişmeler nedeniyle, kamuoyunda oluşabilecek yanlış algıları ortadan kaldırmak ve bazı konuları da aydınlatmak amacıyla açıklama yaptığını aktaran Kızıl, "Kamuoyuna Gaziantepspor’u bırakmamak için farklı stratejiler geliştirdiğim ve bu konuda sürekli fikir değiştirdiğim lanse edilmektedir. Ancak, kulüp ve yönetim penceresinden bakılarak yorum yapılmamaktadır." diyerek, şöyle devam etti:

"Biz 8 yıldır bu takımı sırtladık ve hiçbir yardım görmeksizin ayakta tutmaya çalıştık. Gaziantepspor’un borcunu gündem yapanların, süper ligde mücadele eden takımlarında mali tablosunu incelemesini tavsiye ediyorum. Diğer yandan ‘Gaziantepspor başarısız’ diye mi, yoksa ‘İbrahim Kızıl başkanlığı bıraksın, isterse takım düşsün’ zihniyetiyle mi bu girişimler ve yorumlar yapılıyor bunu da anlamış değilim."

Ara transfer dönemi olduğunu ve tüm takımların mesaisini bu doğrultuda kullandığını kaydeden Kızıl, "Kentimizde ise, günlerdir tek konuşulan konu Gaziantepspor’da başkan değişimi. Ama kimse, bu takım ne durumda? Transfer yapıldı mı? Veya sportif anlamda, mali anlamda neler yapılabilir? konuşulmuyor. Şayet Gaziantepspor’u seviyor ve destekliyorsak önce bu pencereden olaya bakmak gerekir." diyerek, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Diğer yandan Sergen Yalçın ile çıktığımız 6 maçta 4 galibiyet ve 1 beraberlik almamız dahi, sayın valimizin öncülük ettiği prim olayına bağlandı. Ancak Bülent Uygun döneminde de 8 maç bu prim desteği alınmış ancak başarısız sonuçlar devam etmiştir. Yani buradan ‘futbolcular para için oynadı’ manası çıkar ki, bu sporcuların sahadaki alın terine en büyük haksızlık ve saygısızlık olur. Buradan sayın valimize ve destek olanlara yürekten teşekkür ediyorum. Bu primler elbette hem maddi hem de manevi önemli katkılar sağladı. Ancak başarısızlıkla primi ilişkilendirmek fair-play anlayışına da ters bir yaklaşımdır. Bu yorumlar futbolcular ile yönetim arasına nifak sokmaktan başka bir mana içermez."

Sportif anlamda başarısız olduğumuz dönemlerde gerekli dersleri çıkarttıklarını vurgulayan Kızıl, "Ancak o dönemlerde de, yeni oluşum fikrini ortaya atarak futbolcu ve teknik adamımızın motivasyonunu etkileyenlerin de ders çıkarması gerektiğini düşünüyorum. Sporculuk yapmış arkadaşlar ne söylediklerimi daha iyi idrak edeceklerdir." ifadelerini kullandı ve şöyle devam etti:

"Demokratik bir ülkede yaşıyoruz. Herkesin üye olduğu oda, dernek ve cemiyetlere başkan adayı olma hakkı vardır. Ancak bu süreç aday olduğunuz derneği yıpratmadan, etik ölçüler içerisinde yürütülmelidir. Mevcut başkanı ‘istenmeyen adam’ ilan ederek göreve aday olan babamda olsa, bu anlayışı onaylamam mümkün değildir. Gaziantepspor’un yönetimin de ciddi ve acil çözülmesi gereken bir krizin olduğu kamuoyuna sürekli hatırlatılıyor.

Buradan açık ve net bir şekilde söylüyorum. Yönetim olarak 8 yıl nasıl tüm sorunlara göğüs gerdiysek, bundan sonrada aynen devam edeceğiz. Takımın şuan sportif anlamda yakaladığı havayı korumak ve daha iyiye götürmek için bize düşenin en iyisini yapmaya gayret göstereceğiz. Şu unutulmamalı ki; başkanlar geçici, kulüpler kalıcıdır. Gaziantepspor için ne yapılacaksa marka değerine zarar vermeden yapılmalıdır. Bizim gönlümüz Gaziantepspor kaoslarla değil, sportif başarılarla kent ve ülke gündeminde yer almasıdır. Olaya böyle bakıyor ve böyle değerlendiriyoruz."

Gaziantepspor’u iyi günlerin beklediğini kaydeden Kızıl, "Bugün birlik, beraberlik ve bütünleşme zamanıdır. Spora hizmet etmek için, Gaziantepspor’u sevmek için illa ki başkan olmaya gerek yok. Şunun da bilinmesi gerekir ki; İbrahim Kızıl verdiği sözleri yerine getirir ve asla geri adım atmaz. Cefa çeker, sıkıntı yaşar ama kararından dönmez. Bunun karşılığında tek beklentimiz Gaziantepspor’un başarısı için, gerek maddi gerekse manevi birçok şeyden vazgeçmemize saygı duyulmasıdır. Kimsenin Gaziantepspor sevgisinden şüphe duymuyoruz. Ancak sevginin gösteriliş tarzı ve yönteminin yanlış olduğunu belirtmek istiyorum." diyerek sözlerini tamamladı.
CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×