Kano Slalom Türkiye Şampiyonası

- Giresun'un Çamoluk ilçesindeki şampiyonada, 80'e yakın sporcu mücadele ediyor

Kano Slalom Türkiye Şampiyonası
04 Haziran 2016 Cumartesi 17:18

GİRESUN (AA) - Giresun'un Çamoluk ilçesinde düzenlenen Kano Slalom Türkiye Şampiyonası yarışları başladı.

İlçe merkezinden geçen Kelkit ırmağında erkekler ve bayanlarda yıldız, genç ve büyükler kategorisinde 80'e yakın sporcu mücadele ediyor.

Türkiye Kano Federasyonu Başkanı Sami Mengütay, şampiyonanın açılış töreninde yaptığı konuşmada, Türkiye şampiyonasını Çamoluk ilçesinde yapmaktan son derece mutlu olduklarını söyledi.

Gerek kişilerarası, gerek toplumlararası iyi ilişkilerin kurulmasında, gençlerin kötü alışkanlıklardan uzak erdemli bireyler olarak topluma katılımlarında sporun son derece büyük katkısı olduğunu vurgulayan Mengütay, "Bu anlamda burada gelişim kampı organize ettik ve şu anda 50'ye yakın Çamoluk'un gencini kano eğitimine tabii tuttuk. Gençlerimiz burada bugün yarışacaklar." diye konuştu.

Giresun Valisi Hasan Karahan ise şampiyonanın unutulmayacak bir yarışma olacağını belirterek, "İlk defa kanoyla tanışan 50'ye yakın gencimizi burada yarıştıracağız, başarılar diliyoruz. Spor dostluktur, kardeşliktir, barıştır. Ülkemizin en güzel köşelerini bu vesileyle tanıma imkanını hem gençlere, hem onların yakınlarına tanıtma imkanı buluyoruz." ifadelerini kullandı.İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×