Kadınlar Özgecan Basketbol Turnuvası yarın başlıyor

- Turnuvaya aralarında Beşiktaş ve Fenerbahçe'nin de yer aldığı 8 takım katılıyor - Mersin Büyükşehir Belediyespor Genel Menajeri Aydın: - "Özgecan'ı hatırlamak ve kadın cinayetlerine, şiddetine dikkati çekmek için turnuvaya bu ismi verdik"

Kadınlar Özgecan Basketbol Turnuvası yarın başlıyor
27 Eylül 2016 Salı 16:15

MERSİN (AA) - Bilyoner.com Kadınlar Basketbol Ligi ekiplerinden Mersin Büyükşehir Belediyespor tarafından düzenlenen ve Tarsus ilçesinde öldürülen üniversite öğrencisi Özgecan Aslan'ın adının verildiği Kadınlar Özgecan Basketbol Turnuvası yarın başlıyor.

Mersin Büyükşehir Belediyespor Genel Menajeri Melahat Aydın, AA muhabirine yaptığı açıklamada, turnuvaya takımlarının yanı sıra Beşiktaş, Fenerbahçe, İstanbul Üniversitesi, Adana ASKİ, Abdullah Gül Üniversitesi, Canik Belediyespor ve MBK Doğuş Hastanesi'nin katıldığını söyledi.

Turnuvanın adının Kadınlar Özgecan Basketbol Turnuvası olarak belirlendiğini ifade eden Aydın, "Özgecan'ı hatırlamak ve kadın cinayetlerine, şiddetine dikkati çekmek için turnuvaya bu ismi verdik. Bu tür turnuvalar takımlar için çok önemli. Eksiklerini belirlemeleri açısından önemli. Tabii takımlarımızda yabancı oyuncular eksik. Eksik kadrolarla da olsa muhteşem mücadeleler olacağını düşünüyoruz." diye konuştu.

Aydın, turnuvanın 2 Ekim'e kadar süreceğini kaydetti.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×