Judo Avrupa Kupası'nı 13 madalya ile kapattı

Judoda 21. Nazım Canca Ümitler Avrupa Kupası, yapılan final maçlarıyla tamamlanırken Türk sporcular turnuvayı 13 madalya ile kapattı.

Judo Avrupa Kupası'nı 13 madalya ile kapattı
17 Mart 2014 Pazartesi 08:28

Judoda 21. Nazım Canca Ümitler Avrupa Kupası, yapılan final maçlarıyla tamamlanırken Türk sporcular turnuvayı 13 madalya ile kapattı. İlk gün yedi madalya kazanan Türk sporcular, turnuvanın son gününde de altı madalya ile günü tamamladı. Türkiye’nin tek altın madalyası Semanur Erdoğan ile geldi.

Judoda ümitler yaş kategorisi için takvimin en önemli uluslararası sınavlarından olan Nazım Canca Avrupa Kupası, sekiz sıklette yapılan maçlarla sona erdi. Türkiye, Antalya Kemer’deki organizasyonun son gününde altı madalya aldı ve toplam madalya sayısını 13’e çıkardı.

16 ülkeden 389 judocunun yarıştığı kupada Türkiye’nin beklediği altın madalya son gün geldi. 70 kiloda mindere çıkan Türkiye Şampiyonu Semanur Erdoğan, dört maç kazanıp ulaştığı finalde Rus Ekaterina Tokareva’yı yendi. Son gün ayrıca 57 kiloda Minel Akdeniz ve +90 kiloda Ahmet Yıldırım Gümüş madalya kazandı. Şeyma Özerler, Çiğdem Bora ve Hilal Zaman da bronz madalya almayı başardı.

Geçen yıl bu kupada 12 madalya toplayan Türkiye, bu yıl 13 madalya topladı ve Rusya’nın birinci olduğu ülkeler sıralamasında dördüncü oldu.
CİHAN

Judo Avrupa Kupası'nı 13 madalya ile kapattı


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×