İhsan Kalkavan: Maçın tekrarını kabul etmeyeceğiz

Kasımpaşa Yönetim Kurulu Üyesi İhsan Kalkavan, Kasımpaşa ile Beşiktaş arasında oynanan ve Kasımpaşa'nın 2-1 kazandığı olaylı maçın tekrarı ile ilgili değerlendirmelerde bulundu.

İhsan Kalkavan: Maçın tekrarını kabul etmeyeceğiz
13 Ocak 2014 Pazartesi 14:18

Kasımpaşa Yönetim Kurulu Üyesi İhsan Kalkavan, Kasımpaşa ile Beşiktaş arasında oynanan ve Kasımpaşa'nın 2-1 kazandığı olaylı maçın tekrarı ile ilgili değerlendirmelerde bulundu. Kesinlikle Tahkim Kurulu'na gideceklerini belirten Kalkavan, maçın tekrarı yönündeki kararı kabul etmeyecek bir davranış içerisinde olacaklarını söyledi.

Bir dönem Beşiktaş'ın en sevilen isimlerinden olan Kasımpaşa Yönetim Kurulu Üyesi İhsan Kalkavan, NTV Spor'a olaylı maçın tekrarı ile ilgili açıklamalarda bulundu. Kararın kendilerini oldukça üzdüğünü belirten Kalkavan, "Kasımpaşa yönetimi olarak kesinlikle Tahkim Kurulu'na gideceğiz. Tahkim'den çıkacak herhangi bir alehte karara uymayacağız. Bu maçın tekrarı yönündeki kararı kabul etmeyecek bir davranış içerisinde olacağız. Kişisel fikrim tekrar maçına çıkılmaması yönünde." dedi.

İhsan Kalkavan, federasyonun yola gelebilmesi ve olayın FIFA'da ve UEFA'da tartışılması için bu kararı aldıklarını söyledi.

Kararın Tahkim'den döneceğine enim olduğunu vurgulayan Kasımpaşa Yönetim Kurulu Üyesi, "Böyle bir kararın hakemlik müesesine ciddi bir şekilde zarar vereceğini düşünüyorum. Hakikaten utanılacak bir karar çıktı. TFF'nin beceriksiz olduğunu biliyorduk. Ama bir olayı bu kadar uzattıktan sonra böyle bir karar alınacağını beklemiyorduk." diye konuştu.

Kalkavan son olarak, kararın futbola darbe vurulmuş bir karar olarak gördüğünü söyledi.
CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×