Hami Mandıralı: Galatasaray maçında kazanma adına ne gerekiyorsa yapacağız

Trabzonspor Teknik Sorumlusu Hami Mandıralı, Galatasaray için bir sezona bedel bir müsabaka oynayacaklarını ve kazanmak için ellerinden geleni yapacaklarını söyledi.     Mehmet Ali Yılmaz Tesisleri’nde basın mensuplarının...

Hami Mandıralı: Galatasaray maçında kazanma adına ne gerekiyorsa yapacağız
08 Mayıs 2014 Perşembe 15:48

Trabzonspor Teknik Sorumlusu Hami Mandıralı, Galatasaray için bir sezona bedel bir müsabaka oynayacaklarını ve kazanmak için ellerinden geleni yapacaklarını söyledi.

    Mehmet Ali Yılmaz Tesisleri’nde basın mensuplarının sorularını cevaplandıran Mandıralı, pazar günü kendisi, takım ve camia açısından çok önemli bir müsabakaya çıkacaklarının altını çizdi. Kupa şampiyonu güçlü bir rakiple oynayacaklarına değinen genç hoca, “Dolayısıyla biz var olan bir performansımız var, bunun üzerine çıkmaya çalışacağız. Çünkü rakibimiz güçlü bir ekip. Biz de son haftalardaki müthiş performansımızı, futbol anlayışımızı, takımdaşlık ruhunu sahaya yansıtmak istiyoruz. Bunu sahada yaptığımız zaman takımımızın neler yaptığını gördük. Daha cesur bir futbol oynayacağız, kazanmak için mücadele edeceğiz. Kazanmaya ihtiyacımız var, hedeflerimiz var, Avrupa kupalarına gitmek istiyoruz. Dolayısıyla bu zorlu maçtan 3 puan almak istiyoruz. Bunu başaracak kapasitemizin de olduğunu düşünüyorum.” dedi.

    Sakatlıkları bulunan oyuncuların da oynayacak duruma geldiklerini ifade eden Hami Mandıralı, önemli bir eksiklerinin olmadığını kaydetti. Futbolcularının moralinin de çok iyi olduğunu anlatan Mandıralı, oyuncularının antrenmanlardaki arzusunun çok iyi olduğunu, bunu sahaya yansıtmalarını beklediğini dile getirdi.

    Cezaları nedeniyle müsabakayı yine bayan ve çocuk taraftarların önünde oynayacaklarına işaret eden başarılı teknik adam, şöyle konuştu: “Bayan taraftarlarımızı da tüm imkanlarını zorlayarak maça geliyorlar ve bizi çok iyi destekliyorlar. Onlara canı gönülden teşekkür ediyorum. Trabzonspor’un hedefi hep büyük olmuştur. Bu maçta da hedefimiz büyük. Kazanmak için oynayacağız, kazanmaktan başka bir düşüncemiz yok. Çünkü Galatasaray maçı bir sezonu kurtarabilecek bir maç olacak. Bunun için kazanma adına sahada ne gerekiyorsa yapacağız.”

    Mandıralı, Henrique’nin artan performansının nedeniyle ilgili bir soru üzerine, “Henrique diğer futbolcularımız gibi çok kıymetli bir oyuncumuz. O olaydan sonra (İzinsiz olarak Zokora’nın İstanbul’daki düğününe gitmesi) ciddi anlamda üzüntü çekerek takımdan özür dilemesi ve bizim ona şans vermemiz ve goller atması, ondan daha önemlisi takım için mücadele etmesi, yardımlaşmayı ön plana çıkartması. Olay onun deneyimsizliğiydi belki fakat sahada son haftalarda çok ciddi anlamda katkı sağılıyor. Biz ekip olarak onların yere geliyor abisi, arkadaşı, yeri geliyor hocası oluyoruz. Aynı menfaat uğruna buruda mücadele veriyoruz. O da bunlara cevap veriyor. 2 maçımız kaldı. Kendisine bu maçlarda da aynı performansı beklediğimi söyledim. O da işine dört elle sarılacağını söyledi. Biz şans veriyoruz. Onlar da bunu değerlendiriyor. Diğer oyuncularımız gibi Henrique de buna karşılık verdi. Yaklaşım, sevgi. Saygı diye buna cevap vermek isterim.” değerlendirmesini yaptı.

“KALMAK İSTERİM FAKAT KARAR MERCİİ BEN DEĞİLİM”

    Başarılı hoca, gelecek sezon takımın başında olup olmayacağına dair soruya da şu cevabı verdi: “Benim burada kalmamı isteyen büyük bir kesimin düşüncelerine teşekkür ederim. Fakat bu konu çok konuşulduğu zaman benim de canım sıkılıyor. Bazen keşke konuşulmasa, akışına bıraksak diye düşündüğüm oluyor. 2 maçımız kaldı, ben çalışmaya devam ediyorum. Evet eğer problemse bir lisans problemim var. O da yakın bir zamanda çözülecek. Sonuçta karar verecek merci ben değilim. Ben çalışıyorum, işime bakıyorum ve işimi yaptığımı düşünüyorum. Buradayım, şimdilik 2 maçımızı düşünüyorum. Ondan sonrasını bekleyip görmek lazım.”

    PTT 1. Lig’de küme düşen pilot takım 1461 Trabzon’da kadroya dahil edebilecekleri bazı oyuncular olduğunu kaydeden Hami Mandıralı, “Haftaya bir toplantımız olacak. Oradan alabileceğimiz oyuncular var ama çok fazla olduğunu söyleyemem. Başka yerlerden de baktıklarımız var. Trabzonspor’un formasını sahada adam gibi terletecek futbolcular arıyoruz. Bunlar bu coğrafyada, ülkemizde var. Çalışacağız, araştıracağız ve bulacağız. Yarışmacı takım olmak, sonuna kadar şampiyonluğu kovalamak istiyorsak böyle oyunculara ihtiyacımız var.” dedi.

CİHAN

Hami Mandıralı: Galatasaray maçında kazanma adına ne gerekiyorsa yapacağız


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×